Anasayfa » Gezi ve Seyahat Rehberi

San Francisco Gezi Rehberi

11 Haziran 2017
reklamlar

SAN FRANCİSCO GEZİ REHBERİ

Belki size göre Dünya’nın diğer ucu diyebileceğimiz yer evet San Francisco’dan bahsediyoruz. Coğrafi olarak da Amerika’nın batı yakasında yer alıyor, tam da Pasifik (Büyük) Okyanusu kenarında. Büyük okyanusun Amerika kara parçasına usulca sokulup derin bir körfez oluşturduğu yerde kurulmuş San Francisco. Bu yüzden buraya “City bythe Bay” yani “Körfezde şehir” lakabı uygun görülmüş. San Francisco modern yapılarının yanı sıra doğasıyla da ünlü bir şehirdir.

Tıpkı şehrin kendisi gibi yemek kültürü de renkli ve farklıdır. Bu şehirde güzel yemek yemek adeta bir takıntıdır. Bu şehir ABD’deki kişi başına en çok restorana sahip şehirdir. Çeşitli ülkelerin mutfaklarını burada görmek mümkün, bu yüzden yemek yemeği sevenler hem gözünü hemde karınlarını doyurabilecekler.

San Francisco’ya kesinlikle yaz aylarında gidilmeli çünkü yazın bile aniden soğuk bastıran bir şehirden bahsediyoruz, diğer mevsimleri siz düşünün.

Ama bahar ayları da güzel olabilir. Dediğim gibi şehrin çok enteresan bir havası var. Gündüz çok sıcak olabilirken bir anda çok soğuk olabiliyor. Hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Büyük teknoloji şirketlerinin bir çoğunun merkezini içinde bulunduran Silikon Vadisi San Francisco’da bulunuyor. İnanılmaz büyük bir alana kurulmuş ve şirketlerin çok dağınık konuşlandığı bir bölge olarak Silikon Vadisi teknoloji tutkunları için görülmeye değer bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Golden Gate,dünya’nın en uzun yedinci asma köprüsü olarak göze oldukça estetik gelen  sıcak turuncu rengiyle San Francisco ve ABD’nin simgelerinden bir tanesidir.Ayrıca köprüyü geçer geçmez sizi ilerde bekleyen Japon çay bahçelerinin olduğu Golden Gate Milli Rekreasyon parkına mutlaka uğramalısınız.

Evet, işte o efsane Alcatraz Adası’nın tamamına kurulmuş olan ve kaçmanın imkansız olmasıyla ünlü Alcatraz Hapishanesi de San Francisco’dadır.

FineArts Müzesi,CoitTowerCastro, FishermanWharf, LombartStreet  ve şehrin merkezinde yükselen Transamerica Pyramid görülmesi gereken diğer yerlerdir.

San Francisco’ya Türkiye’den gitmek isteyenler, San Francisco Uluslararası Hava limanını kullanarak buraya gelebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi,otobüs,raylı sistem seçeneklerinden birisi ile ulaşabilirsiniz. Şehir içinde ise tramvay, otobüs veya taksi seçenekleri vardır. İyi eğlenceler.
San Francisco Gezi Rehberi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>