Anasayfa » Haberler

Tatlıses’e Saldırı da Tetikçi Balıkesir’de, silah Ömerli Barajı’nda bulundu

18 Mart 2011
reklamlar

Tatlıses’e Saldırı da Tetikçi Balıkesir’de, silah Ömerli Barajı’nda bulunduğu yetkililer tarafından açıklandı. işte o konuyla ilgili ayrıntılar ve genel bilgiler aşağıda yer almaktadır haberin devamını inceleyebilirsiniz..

http://www.hurriyet.com.tr/_np/3044/12953044.jpg

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abdullah Uçmak ve adamlarına yönelik düzenlediği operasyonda 14 kişiyi gözaltına almıştı. Baskında Uçmak’ın sevgilisi olduğu öne sürülen bir kadının evinde 1 Kalaşnikof bulunmuştu. Diğer adreslerde ise 3 tabanca ele geçirilmişti. Ancak Kriminal Polis Laboratuarı’nda yapılan inceleme sonunda silahlar temiz çıkmıştı.

Bunun üzerine polis ekipleri araştırmalarını derinleştirdi. Şüphelilerin kullandığı otomobildeki GPS kayıtlarından yola çıkan ekipler, otomobilin durduğu noktaları tespit etti. Bu noktalardan biri de GPS kayıtlarına göre olay gecesi 01.07’de durulan Ömerli Barajı’ydı. Baraj çevresinde arama yapan ekipler, Kalaşnikof buldu. Laboratuvara götürülen Kalaşnikof’un balistik incelemesinde saldırıda kullanılan silah olduğu belirlendi. Suç aletini de bulan polis şimdi sorgu işlemlerini gerçekleştiriyor.

GÖZALTI SAYISI 22 OLDU

İbrahim Tatlıses’e düzenlenen saldırı kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 7 kişiyi daha gözaltına aldı. İstanbul’da yapılan operasyonlarla gözaltına alınan şüphelilerin saldırıyı gerçekleştiren kişilerle bağlantılı oldukları ifade ediliyor. Böylece gözaltına alınanların sayısı 22 oldu.

TETİKÇİ BALIKESİR’DE YAKALANDI

Tatlıses’e yönelik silahlı saldırıda tetiği çektiği iddia edilen bir kişi, Balıkesir’de gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğünden gelen bilgi üzerine harekete geçen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda sabıkası bulunan ve İbrahim Tatlıses’e yapılan saldırıya katıldığı öne sürülen Ersin A’yı (25), Karesi Mahallesi’nde bir yakınının evinde yakaladı.
Gözaltına alınan ve saldırıda tetikçilik yaptığı öne sürülen zanlının, İstanbul Emniyet Müdürlüğünden gelen bir ekibe teslim edildiği bildirildi.
Zanlının, Tatlıses’in vurulmasının ardından gözaltına alınan Abdullah U. ile cezaevi arkadaşı olduğu iddia edildi.

ÖRGÜT İDDİASI ARAŞTIRILIYOR

Silahlı saldırıda kullanılan Kalaşnikov marka uzun namlulu silahın, bölücü terör örgütünden temin edildiği yönündeki iddiayı araştırıyor. Araştırma sonunda silahın örgütten alınıp alınmadığı netlik kazanacak.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün gece Ömerli Barajı çevresinde yaptığı aramada Kalaşnikov marka uzun namlulu silah bulmuştu. Laboratuvara götürülen Kalaşnikov’un balistik incelemesinde saldırıda kullanılan silah olduğu belirlenmişti. Bu silahın zanlılara bölücü terör örgütü PKK tarafından verildiği iddiasıyla ilgili polis, inceleme yapıyor. Saldırının örgütle bağlantısı olup olmadığı ortaya çıkacak.

Öte yandan, Tatlıses’in olaydan iki gün önce siyasete girmemesi yönünde bölücü terör örgütü tarafından tehdit edildiği öne sürüldü.
Tatlıses’e Saldırı da Tetikçi Balıkesir’de, silah Ömerli Barajı’nda bulundu yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>