Anasayfa » Haberler

Son Dakika! Libya’da Savaş Başladı! Kaddafi Geri Adım Atmıyor

20 Mart 2011
reklamlar

Son Dakika! Libya’da Savaş Başladı! Kaddafi Geri Adım Atmıyor. Libya Lideri Kaddafi Savaşı resmen duyurdu.. İlk Fransa uçakları Libya’yı vurmaya başladı. Bugün ABD ordusu Libya semalarına girmeyi planlıyor.

http://im.haberturk.com/2011/03/19/612157_detay.jpg?1300625907

Ama Kaddafi ise hiç pes edecek gibi gözükmüyor. 1000’lerce erkeği ve kadını silahlandırdı. Sonuna kadar savaşacağız diyor.

İşte konuyla ilgili genel bilgiler ve detaylar haberin devamında yer almaktadır..

Muammer Kaddafi kendisine karşı açılan dev cephe ve muhaliflere karşı sert açıklamalarına devam ediyor “Libya halkı ne isterse o olacak. Saldırganların sonu kötü bitecek. Hristiyan ülkelere petrolümüzü vermeyeceğiz. Libya halkı silahlanacak. Tüm cephaneleri Libya halkına açtım. Allah bizim yanımızda. Uzun bir savaşa hazırız.
Bu saldırı terörizmdir. Gerekirse karış karış bu toprakları koruyacağız. Ölenler, bize saldıranlar olacak. Şeytan’ın koalisyonuna karşı zafer kazanacağız. Vatanımızı yabancıların işgalinden koruyacağız.”

GERİ ADIM ATMIYOR
Kaddafi yaptığı açıklamada, Akdeniz ve Kuzey Afrika ülkelerinin çıkarlarının, “şu andan itibaren tehlike altında olacağını” söyleyerek, Libyalıların, “sömürgeci, Haçlı saldırısına karşı koyacağını” belirtti.

Kaddafi, Afrikalılara, Araplara, Latin Amerikalılara, Asyalılara, “düşmana karşı Libya’nın yanında yer almaları çağrısı yaptığını” belirtti.

Kaddafi, silah depolarını, Libya’yı savunmak üzere Libyalıları her tür silahla donatmak üzere açacaklarını belirtti.
Son Dakika! Libya’da Savaş Başladı! Kaddafi Geri Adım Atmıyor yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>