Anasayfa » Haberler

2011 Seçmen Listesi Sorgulama

29 Mart 2011
reklamlar

2011 Yılı  Seçmen Listesi Sorgulamak. Haziran 2011’de seçimler yapılacak. Seçimlere az bir zaman kala buradan Seçmen listenizi rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Konuyla ilgili geniş ayrıntılı bilgiler aşağıda açıklanmıştır.

http://image.samanyoluhaber.com/Images/News/2011324/178002_secim.jpg

YSK’nın kararlarına göre, seçmen askı listeleri, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres kayıt sisteminden alınan, Türkiye’de yerleşik ve seçmen niteliğini taşıyan kişilere ait kayıtların, gerekli işlemler yapıldıktan ve seçmen kütüğüne dönüştürüldükten sonra muhtarlık bölgesi askı listeleri haline getirilen listeler olacak.

Bugün saat 08.00′de askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri, 31 Mart 2011 Perşembe günü saat 17.00′de askıdan indirilecek.

Yeni yerleşim sebebiyle seçim çevrelerinde değişiklik olan ilçe seçim kurullarınca, güncelleştirme ve muhtarlık bölgesi askı listelerinin düzenlenmesi ile sandıkların numaralandırılması işlemleri, yeni durum esas alınarak yapılacak.

Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres kayıt sisteminden alınan ve seçmen niteliğini taşıyan yurt dışında yerleşik Türk vatandaşlarına ait kayıtlar, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne dönüştürüldükten sonra, bugün saat 08.00′deinternetortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilan edildi.

İnternet ortamında ilan edilen Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün ilanı da 31 Mart 2011 Perşembe günü saat 17.00′de sonlandırılacak.
2011 Seçmen Listesi Sorgulama yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>