Anasayfa » Haberler

Defne Joy’un Ölümü İle İlgili Atılan 3 iddia

13 Nisan 2011
reklamlar

Defne Joy’un Ölümü İle İlgili Atılan 3 iddia Defne Joy Foster Öldü ama arkasında büyük bir sır bırakarak gitti. Neden öldüğü tam olarak bilinememetedir. İlerleyen zamanlar da belli olur mu bilinmez..

http://www.ensonhaber.com/resimler/diger/defne_joy_fosterin_olumuyle_ilgili_uc_iddia.jpg

Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan verilen ön otopsi raporunda, “ölüme sebebiyet verecek darp, cebir, iğne izi, morluk” gibi belirtilere rastlanmadığı belirtildi. Foster’ın kesin ölüm nedeninin kan ve doku örneklerinin incelenmesinin ardından ortaya çıkacağı, bunun açıklanmasının da yaklaşık 1,5 ay süreceği ifade edildi.

Foster’ın ölüm nedeniyle ilgili gündeme gelen ihtimaller ise şöyle:

Yorgunluğa dayanamadı mı?
Foster geçen hafta “Yok Böyle Dans” yarışmasına veda etmişti. Yarışmanın jürisinde yer alan Saba Tümer, elenen Foster’a önümüzdeki hafta da programda yarışmasa bile gösteri yapmasını söylediğini, Foster’ın ise ‘çok yorulduğunu, dinlendikten sonra gösteri yapabileceğini’ anlattığını belirtti. Foster, ölmeden önce kameralara yansıyan, bar girişinde çekilen son görüntüsünde de oldukça bitkin görünüyordu. Astım hastası olduğu bilinen Foster, bu yorgunluğa dayanamadı mı?

Alerjik reaksiyon ihtimali
Foster’ın o gece Altan’la tanıştığı ‘Eelence’ adlı mekandan önce arkadaşlarıyla başka bir mekanda eğlendiği ve alkol aldığı, ardından geldiği ‘Eelence’de de alkol almaya devam ettiği iddia edildi. Uzmanlar, fazla alkolün astım hastalığına ölümcül etki yapmasının düşük ihtimal olduğunu söylüyor. Ancak alkolün Foster’ın hareketlerini yavaşlatmış olabileceği de ihtimaller arasında. Foster, alkol nedeniyle astım krizini anlamamış olabilir mi? Hareketleri yavaşladığı için çantasındaki ilaçları almakta gecikmiş olabilir mi? Ya da Foster’ın yediği başka birşey vücudunda alerjik reaksiyon yaratmış olabilir mi?

Kalp krizi mi?
Foster’ın burnundan kan geldiği de iddialar arasında. Uzmanlar, astımla burundan kan gelmesi arasında herhangi bir bağ olmadığını belirtiyor. Foster, astım dışında ani bir kalp krizi ya da beyin kanaması gibi başka bir nedenle hayatını kaybetmiş olabilir mi? Annesi yıkıldı Defne Joy Foster’ın Bodrum’da yaşayan annesi Hatice Foster acı haberi alır almaz İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda tekerlekli sandalyeyle taşınan anne Foster, sürekli gözyaşı dökerek “Allahım bana sabır ver” diyerek ağladı. ‘Tek başına astım krizi öldürmez’ Yetkililer, Foster’ın ani ölümünün ‘solunum yetmezliği’ ya da ‘kalp krizini’nden kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Genç sunucunun alkolle birlikte ilaç aldığı için yaşamını yitirdiği de iddia edildi. Uzmanlara göre her ilaç alkolle alındığı takdirde zehirli etki yapabilir. Alkol, vücutta metabolizmayı hızlandırdığı için ilacın etkisini de artırıyor. Etkileşimde ilacın dozu ve hastalığın ağırlık derecesi önemli.

İşte görüşler:

Prof Dr. Mustafa Bakır (Alerjik astım uzmanı): “Kendisi astım hastası ve takipteymiş. Demek oluyor ki sürekli ilaç kullanan birisi. Ben hekim olarak kortizonlu ilaç kullananlara atletizm, yüzme tavsiye ediyorum. Bu insanlar her türlü sporu, dans dahil olmak üzere, yapabiliyor. Alkol almış olması önemli değil. Alkol, bir insana astım atağı geçirtmez. Bir insanın astım krizinden ölmesi olası ama ilaçlarını düzenli ve dozunda kullanan için pek mümkün değil. Başka olasılıkların da düşünülmesi lazım.”

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu (Göğüs hastalıkları uzmanı): “Defne 2008’de bana danışmak için gelmişti, hastalığı ağır değildi. Eğer hasta şuurunu kaybedecek kadar içerse krizi tespit edemez, gerekli ilacı alamaz. O kadar etki yapar; alkole alerjisi yoksa astım ile ölüm arasında doğrudan ilişki yoktur.”
Defne Joy’un Ölümü İle İlgili Atılan 3 iddia yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>