Anasayfa » Haberler

Zahid Akman ve Kanal 7 Yöneticileri Göz Altına Alındı

6 Temmuz 2011
reklamlar

Zahid Akman ve Kanal 7 Yöneticileri Göz Altına Alındı

http://img5.mynet.com/ha6/z/zahid-akman.jpg

Deniz Fener’i davası yüzünden göz altına tam 4 isim alındı. Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Genel Yayın Yönetmeni İsmail Karahan, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çelik ve Finans Müdürü Erdoğan Kara olduğu belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Almanya’daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturma kapsamında, Bayburt’ta gözaltına alınan Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Ankara’ya getirildi.

AnadoluJet firmasına ait tarifeli Erzurum uçağıyla Ankara’ya getirilen Karaman, Esenboğa Havalimanı’nda polis ekiplerince teslim alındı.

Soruşturma 2, 5 yılı aşkın bir zamandır devam ediyordu. Soruşturma kapsamında ilk kez somut bir adım atıldı ve gözaltılar gerçekleşti.

Gözaltında bulunan dört Kanal 7 yöneticisinin sağlık kotrollerinin ardından Ankara’ya gönderileceği bildirildi.

Almanya’da Deniz Feneri yardım kampanyası çerçevesinde toplanan paraların Türkiye’deki bazı şirketlere aktarıldığı iddia ediliyordu.

KILIÇDAROĞLU: GECİKMİŞ BİR OPERASYON

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, RTÜK üyesi Zahid Akman’ın, Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturma kapsamında gözaltına alınmasını, “Gecikmiş bir operasyon” olarak değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, TBMM’ye gelişinde gazetecilerin Akman’ın gözaltına alınmasına ilişkin sorusunu yanıtlarken, bunun “gecikmiş bir operasyon” olduğunu söyledi.

Bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i bugün ya da yarın ziyaret edebileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Çiçek’ten krizin çözülmesi için bir adım bekleyip beklemediğine ilişkin soruya, “Önce bir görüşmemiz lazım” karşılığını verdi.
Zahid Akman ve Kanal 7 Yöneticileri Göz Altına Alındı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>