Anasayfa » Haberler

14 Temmuz 2011 Diyarbakır’da Hain Pusu 13 Şehit Verdik

15 Temmuz 2011
reklamlar

14 Temmuz 2011 Diyarbakır’da Hain Pusu 13 Şehit Verdik. Öncelikle ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun inşAllah. Allah yakınlarına sabırlar versin. Terörü Lanetliyoruz. Kahrolsun Pkk.

http://img5.mynet.com/ha6/a/asker-op.jpg

İşte o haberin devamı ve ayrıntılar..

Geçen cumartesi günü kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında, Silvan İlçesi’nin Dolapdere ve Kulp İlçesi’nin Küplü köyleri arasında arama tarama faaliyetinde bulunan Silvan Komando Taburu timleri pusuya düşürüldü. Askerlerin öğle yemeği için mola verdikleri sırada birkaç noktadan saldırıya geçen kalabalık terörist grubunun ağır silahlarla açtığı ilk ateşle 3 uzman erbaş ve 10 er şehit düştü. 2’si ağır 7 asker de yaralandı.

Timde bulunan askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 7 terörist ölü ele geçirildi.

Teröristler yangın çıkararak kaçmaya çalışırken, bölgeye Diyarbakır başta olmak çevreden takviye birlikler gönderilerek büyük bir operasyon başlatıldı. Helikopterlerin hava desteği verdiği operasyon devam ediyor.

Teröristlerin saldırısında yaralanan 7 asker, helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Aynı bölgede geçen cumartese gecesi Diyarbakır- Bingöl Karayolu’nu kesen teröristler, astsubay Abdullah Söpçeler, uzman çavuş Zihni Koç ve sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz silah zoruyla kaçırmıştı. PKK’nın 1978 yılında kurulduğu Fis Ovası’nda meydana gelen bu olayda kaçırılan 3 görevliyi kurtarmak için bölgede başlatılan operasyonlar da devam ediyor.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki terör saldırısının ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, bölgeye gitti.

Diyarbakır’daki terör saldırısının ardından bölgedeki operasyonlar sürerken, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ceylanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Özel, incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Şahin de Diyarbakır’a gidiyor.

PKK İLK KEZ GÜNDÜZ SALDIRDI

PKK’nın saldırısı bir ilk olma özelliğini taşıyor. Genelde bu tarz saldırıları gece yarısı yapan PKK, ilk kez gündüz pusu kurmuş oldu.

BDP: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK

BDP’li Selahattin Demirtaş yaptığı açıklamada “Olaydan büyük üzüntü duyduk” dedi.
14 Temmuz 2011 Diyarbakır’da Hain Pusu 13 Şehit Verdik yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>