Anasayfa » Haberler

Galatasaray-Fenerbahçe 17 Yaş Altı futbol mücalesinde olaylar çıktı

26 Aralık 2010
reklamlar

Galatasaray-Fenerbahçe 17 Yaş Altı futbol mücalesinde olaylar çıktı 17 yaş altı miniklerin Galatasaray ve Fenerbahçe maçının derbisinde olayların büyümesi ardından güvenlik kuvvetlerinin olay yerine sevk edildikleri bildirildi.

http://img5.mynet.com/spr4/gs-fb-logo-30502_501.jpg

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona erdiği anda soyunma odasına yönelen futbolculara bazı taraftarların saldırması sonucu çıkan arbedede, Fenerbahçeli bir futbolcunun burnu kırıldı. Taraftarlar teknik heyete de saldırıda bulundular. Sarı-lacivertli 13 futbolcu, yaşanan olayların ardından Bakırköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olaylara Florya Metin Oktay Tesisleri’nin güvenlik görevlilerinin müdahalede bulunduğu ancak yetersiz sayıdaki görevlinin olayları yatıştırmakta zorluk çektikleri gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü’nün yaşanan olaylar nedeniyle Şenlikköy’deki Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne şikayette bulunacağı belirtildi.

GALATASARAY’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Galatasaray, internet sitesinden Fenerbahçeli futbolculara geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Kamuoyuna duyuru adı altında yapılan mesajda şu sözlere yer verildi;

Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanan Galatasaray – Fenerbahçe U17 Ligi maçı, ilk yarı sonunda kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir.

Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe U17 Takımı’na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe Camiası’na üzüntülerimizi bildiririz.

Galatasaray Spor Kulübü

FENERBAHÇE’DEN ‘SALDIRGANLARI KINIYORUZ’ MESAJI
Fenerbahçe Kulübü de resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, saldırganları kınadı.

Sarı-lacivertli kulüp açıklamada şu sözlere yer verdi;

U-17 Akademi Ligi’nde Kulübümüz U-17 takımı ile Galatasaray Kulübü Takımı’nın Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki karşılaşmasında son derece üzücü olaylar yaşanmıştır.

Karşılaşmanın 1-1 sona eren ilk yarısı sonunda bazı kendini bilmez ve taraftar demeye dilimizin varmadığı kişiler sahaya inerek sporcularımıza saldırmışlardır. Bakırköy Devlet Hastanesi’nde tedavi altına futbolcularımızdan birinin burnunun kırılmış olduğu diğerlerinin de çeşitli yerlerinden yaralanmış ve darp edilmiş oldukları görülmüştür. Sporcularımızın tedavileri hastanede devam etmektedir. Tüm sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu arada Kulübümüz avukatları ve yetkilileri ile derhal olaya müdahale etmiştir. Çocuklarımızın spor yaptığı bir alanda dahi çirkin yüzlerini gösteren bu kişileri şiddetle kınıyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak söz konusu olaya karışan tüm şahısların yakalanması ve cezalandırılması adına gerekli girişimleri yapıyoruz ve yapacağız. Kulübümüz bu çirkin olaya karışanların cezalandırılması adına gerek hukuki gerekse Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde her türlü girişimde bulunacaktır.

Bu spor canavarlarının cezasız kalmaması adına konunun sürekli takipçisi olacağız. Kamuoyunun da bu kişilerin saklanmaması ve hak ettikleri cezaya çarptırılmaları adına konuya hassasiyet göstereceğine eminiz. Galatasaray Kulübü yönetimi de olay anından itibaren söz konusu şahısların yakalanması adına gerek kulübümüz gerekse emniyet güçleri ile sürekli temas halindedir ve çalışmalar yürütmektedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü
Galatasaray-Fenerbahçe 17 Yaş Altı futbol mücalesinde olaylar çıktı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>