Anasayfa » Haberler

Hakkari Şehitlerimizin İsimleri ve Kimlikleri Açıklandı 17 Ağustos 2011

18 Ağustos 2011
reklamlar

Hakkari Şehitlerimizin İsimleri ve Kimlikleri Açıklandı 17 Ağustos 2011

Hakkari şehrinin Çukurca ilçesinde terör örgütü tarafından düzenlenen olay da şehit düşen biri binbaşı olmak üzere 12 askerin kimlikleri açıklandı. Hain pusuda şehit düşen binbaşının Yavuz Başayar olduğu bildirildi. Şuana kadar şehit olduğu belirlenen askerlerin illeri ise şöyle: Ankara, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Yozgat, Ordu ve Manisa…

Hakkari’deki hain saldırıda şehit olan Binbaşı Yavuz Başayar’ın Ankara’daki babaocağına ateş düştü. Binbaşının şehit haberinin ardından Başayar ailesinin evinin bulunduğu apartmana dev Türk bayrağı asıldı.

Demetevler İvedik Caddesi 939. Sokak’ta oturan şehit Binbaşı Başayar’ın annesi İnayet Başayar ve babası İsmail Başayar evlerinde taziye ziyaretlerini kabul ederken, sokakta bir ambulans da hazır bekletiliyor. Sokaktaki esnafın da işyerlerine Türk bayrağı astığı görülüyor.

Bu arada, şehit binbaşının ailesine askeri yetkililer de taziye ziyaretinde bulundu.

Hakkari’ye bir hafta önce atanmış

Yakınları, şehit Binbaşı Başayar’ın bir hafta önce Tokat’tan Hakkari’deki Fatihler Tabur Komutanlığı’na atandığını belirtirken, şehit binbaşının kardeşi Fatih Başayar’ın da özel harekatta görevli polis memuru olduğu öğrenildi.

İki çocuğu olduğu belirtilen şehit Binbaşı Başayar’ın yarın Kazan’da toprağa verileceği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’ndan taziye ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’deki hain saldırıda şehit olan binbaşı Yavuz Başayar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kılıçdaroğlu ile bazı CHP milletvekilleri, şehit Başayar’ın Demetevler İvedik Caddesi’ndeki baba ocağında, şehidin annesi İnayet, babası İsmail Başayar’a başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri iftarlarını da şehidin ailesiyle yaptı.

Öte yandan, şehidin ailesinin evinin önünde bekleyen yurttaşlar, eve gelişinde Kılıçdaroğlu’na ”Destek olun destek, canımız yanıyor” diye seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine, ”İçeri girerken vatandaşlar dediler ki ‘bu terörü bitirin’ bizim de isteğimiz bu, terörün bitmesi lazım. Her eve ateş düşüyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Acılı babayı gördüm, diğer oğlu da geldi. Allah sabır versin diyorum” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin ”Sayın Başbakan ile görüşecek misiniz, ortak bir yol izlemek için” sorusunu, ”Terör bitsin diye her türlü katkıyı vermeye hazırız, her türlü çabayı göstermeye hazırız. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa bunu yapmaktan da çekinmeyeceğiz. Babaya da söz verdim” diye yanıtladı.

Er Vedat Gülder’in evinde yas var

Hakkari’deki terörist saldırıda şehit olan er Vedat Gülder’in (21) Ardahan’ın Göle ilçesindeki baba evinde yas var.

Göle ilçesinin Budaklı köyünde yaşayan Gülder ailesine şehit haberini, Göle Kaymakamı Kemal Atasoy ile askeri yetkililerin, sağlık ekipleri gözetiminde verdiği bildirildi.

Ardahan Valisi Mustafa Tekmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hakkari’de hain saldırıda şehit edilenlerden birisinin Ardahan’lı olduğunu belirterek, üzüntülü olduklarını söyledi.

Ateşin düştüğü yeri yaktığını belirten Tekmen, ”Bize de ateş düştü, derinden üzüntülüyüz. Şimdilik bu kadar, diyecek başka bir şeyim yok” dedi.

Şehit er Vedat Gülder’in üç çocuklu ailenin ortanca çocuğu olduğu ve bekar olduğu öğrenildi.

Şehitlerden kimliği belli olanların isimleri şöyle:

* Jandarma Binbaşı Yavuz Başayar (Ankara)
* Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Turan Kurt (Manisa – Salihli)
* Uzman Çavuş Nazır Elitok (Kırıkkale)
* Uzman Çavuş Samet Kılıç (Ordu)
* Uzman Çavuş Erhan Ar (Yozgat)
* Uzman Çavuş Hakan Çil (Kahramanmaraş)
* Jandarma Er Sadettin Arslan (Kayseri)
* Jandarma Er Vedat Gülder (Ardahan)
Hakkari Şehitlerimizin İsimleri ve Kimlikleri Açıklandı 17 Ağustos 2011 yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>