Anasayfa » İnsan-Yaşam-Hayat

İş yerinde uymanız ve uyulması gereken başlıca kurallar nelerdir?

5 Aralık 2011
reklamlar

İş yerinde uymanız ve uyulması gereken başlıca kurallar nelerdir? İş yerinde yapılması ve yapılmaması gereken başlıca kuralları sizlere aşağıda sıralıyoruz. Buyrun inceleyiniz..

-İş yeri sahibi yani patronu her zaman daima haklıdır. ( Sebebi ise: maaşlarınız onun kasasında saklı olduğundan dolayıdır.)

-İş işyerinde her hangi hastalık mazeret olarak kabul edilemez. Getireceğiniz rapor ne yazık ki kanıt sayılmıyor. (Doktora kadar gidilebilenin işede gelebileceği varsayılır.)

-Patron hertürlü amelliyat olduğunuzda çok kızar. O, sizi tüm organlarınızla işe almıştır. Amelliyatla alınan her organ için maaşınızdan %10 kesilmektedir. (özellikle de diş ve tırnaklarınıza mukayet olunuz.)

-Birinci derecede dahil akraba ölümü işten kaytarmak için mazeret kabul edilmemektedir. Eğer ölen sizseniz, bu geçerli bir mazeret sayılabilir. Ancak iş ahlakına uygun olması bakımından bu durumu 15 gün önceden haber vermelisiniz. Bunun nedeni ise (Böylece iş aksamadan yerinize biri geçirilir.)

-Bu işyerinde patronun odasına kendi fiikirilerinizle girebilirsiniz. (Ancak patronun fikirleriyle çıkmak zorundasınız.)

-Bu işyerinde kitap zaten, gazete okumaksa katiyyen yasaktır.

-Bu işyerinde uyumak kesinlikle affedilmez. şekerleme yapanlar ise uyarılmaksızın maaş kesimine uğratılır. (Patron uyumaz, gözlerini dinlendirir.)

-Patron, çalışanların akşam eve gitmesini para ve zaman kaybı sayar. Sabah zaten işyerine dönüleceğinden eve gitmek özel izne bağlanmıştır. (Bütün masalarda çekyat olma özelliği vardır.) Mesai saatlerinde tuvaleti kullanmanız yasaktır.

-Sizlere özel tavsiyeler
-Zam aylarında çok sefil bir tavır alın. Yani olduğunuz gibi görünün. Ne demişler ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol…
-Patrona sakın bulaşmayın. O size bulaşırsa kötü olur.
İş yerinde uymanız ve uyulması gereken başlıca kurallar nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>