Anasayfa » İnsan-Yaşam-Hayat

Romatizma bacakta topaklanma yaparmı yaparsa bunun tedavisi nedir ?

4 Mart 2012
reklamlar

Romatizma bacakta topaklanma yaparmı yaparsa bunun tedavisi nedir ? Romatizma tedavisi nasıl ve hangi şekilde olmalıdır? Romantizma olan birisi ne gibi egzersizleri uygulamalıdır..

Romatizma geçici bir hastalık mıdır yoksa kalıcı mıdır bu konu ile ilgili sizleri aydınlatacağız konumuzun devamına hemen göz atabilirsiniz.

Yaşlanlamyla oluşmuş olan eklem ağrıları ve ortak adı olan “Osteoartirit-eklem kireçlenme” ortaya çıkmaktadır. Osteoartirit hastalığı dünya çapında en fazla görülmüş olan romatizmal bir hastalıktır. Eklem kıkırdağının yapısı bozulduğunda, aşınması ve kaybı sonucu oluşmaktadır.

Eklem kıkırdağının alt kısmında bulunan kemik dokusunda büyümeler, çıkıntılar daha da belirgin hale gelmektedir. Bunların sonucunda ise eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlaması meydana gelmektedir. Bunların başlıca nedenleri ise şunlardır: Fazlalık kilolar ve şişmanlama sonrasında aşırı artış, eklemelere binen yükü çoğalır.

En iyi yol spor yapmaktır.

Yürüyüş yapmak eklem, kas ve kemiklerinizin en büyük kankası diyebiliriz. Spor sayesinde eklemlerinizin çevresindeki kaslarınızı daha da güçlenir ve esnekliğini korumaya devam eder.

Ağrı ve hareket kısıtlamasına bağlı olarak kas erimesini de önler.

Fazla kilo almanızı da engeller.

Spor’un, Psikolojik desteği büyüktür. Ağrıyı ve stresi azaltır. Moralinizi yüksek tutar. Depresyonu engeller. Yorgunluğu da azaltmaktadır..
Romatizma bacakta topaklanma yaparmı yaparsa bunun tedavisi nedir ? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>