Anasayfa » İnsan-Yaşam-Hayat

Çay Nasıl Demlenir – Çay Demleme Teknikleri

4 Nisan 2012
reklamlar

Çay Nasıl Demlenir – Çay Demleme Teknikleri – Aslında bir o kadar da basit bir iştir arkadaşlar çay demlemek sizlere kısaca nasıl demlenir çay demlemenin püf noktaları nelerdir kısaca bundan bahsedeceğiz..

Öncelikle büyük çaydanlığa yeterli miktarda su doldurunuz ardından ocağa koyun. Hafif ılımış olan büyük çaydanlıktaki su ile küçük çaydanlığa konulan çay güzelce yıkanmalıdır. Küçük çaydanlık ocak üstündeki büyük çaydanlığın üzerine hafif eğik olarak konulmaktadır ve küçük çaydanlığın kapağı da hafif eğik olarak üzerine konur. Büyük çaydanlıktaki suyun 3 dakika kaynaması bekleyiniz. Daha sonra ise ocaktan alıp fokurdaması geçinceye kadar bekletmelisiniz. Daha sonra küçük çaydanlıktaki rutûbetli çayın üzerinde gezdirilerek küçük çaydanlık doldurulur.

Büyük çaydanlığa su ilâve edilerek tekrar ocak üstüne koymanız gerekmektedir. Küçük çaydanlık da onun üstüne konuyor ve küçük çaydanlığın kapağı yine hafif eğik bırakılır; ocağı biraz kısmanız gerekiyor. Büyük çaydanlık kaynadığında çay da demini almak üzeredir. Bir müddet bekledikten sonra bardaklar da sıcak su ile çalkalandıktan sonra âfiyetle demini iyi almış bir çay içilebilir. Herkese afiyet olsun..
Çay Nasıl Demlenir – Çay Demleme Teknikleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>