Anasayfa » İş İlanları

2011 Yılı İş İlanları İş Arayanlar İş Veren Haberleri

14 Ocak 2011
reklamlar

2011 Yılı İş İlanları İş Arayanlar İş Veren Haberleri bu sayfa altında yer almaktadır. Hangi kuruluş ne kadar personel alımı gerçekleştirecek kpss sonuçları ile eleman alımı daha bir çok detay burada


İş ilanları yayınlayan siteler İş Kurumu’ndan izin almalıdır. İş ilanlarına başvuru yapmadan ilgili sitenin izin belgesinin olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.
İş ilanlarına uygunluğunuzdan emin olun
İş ilanlarına başvuru yapmadan önce iş ilanında belirtilen kriterlere uygun olup olmadığınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Uygun olmadığınız iş ilanına yaptığınız başvuru hem size hemde ilanları yayınlayan firmalar zaman kaybettirecektir.
İş ilanlarına başvuru yaparken ön yazı kullanın
İş ilanlarına başvuruda bulunurken ön yazı eklemeniz sizi diğer başvurulardan farklı kılabilir. Özgeçmişten önce, ön yazıyı gözönünde bulunduran firmalar mevcuttur. Dikkat çekici bir ön yazı ile işverenin dikkatini çekebilirsiniz.
İş başvurunuzda referanslar bölümüne dikkat edin
Başta yeni mezunlar olmak üzere bazı adaylar, iş ilanına başvuruda bulunurken referansları ile ilgili olarak yanlış yada abartılı bilgiler verebilmektedir. Birçok firma bu bölüme önem vermektedir. Bazı firmalar bu bölümünde yazdığınız bilgileri doğrulamaktadır. Eğer referanslarınız doğrulamaktaysa yolun çoğunu katetmiş sayılırsınız. Bu aşamadan sonra referanslarınızdaki yanlış verdiğiniz bilgi sebebi ile işi kaybedebilirsiniz. Eğer referansınız yoksa bu bölümü boş bırakmanız daha doğru olacaktır.
İş ilanlarına başvururken deneyimlerinizi öne çıkarın
Başvuru yapmak istediğiniz ilanda belirtilen konularda deneyim sahibi iseniz, deneyimlerinizi öne çıkarabilirsiz. Özgeçmişinizi hazırlarken deneyimlerinizi doğru ve özetle yazmaya özen gösteriniz. İlanda belirtilen konudaki deneyiminize öncelikli olarak önem verdikten sonra diğer deneyimlerinizi de önemli belirtmelisiniz.
Özgeçmişinizde projelerinize önem verin
Birçok firma özgeçmiş değerlendirme sırasında adayın projelerine dikkat eder. Özellikle yeni mezun veya deneyimsiz adaylarda dikkat çekmektedir. İş ilanlarına başvurmadan önce özgeçmişinizdeki projeler bölümünüzü bir kez daha düzenleyiniz.
İş ilanlarındaki yabancı dil bilgisine dikkat edin
İş ilanları yayınlayan firmaların birçoğu yabancı dil bilgisine önem vermektedir. İlanlara başvurmadan önce firmanın istemiş olduğu şartlara uygun olduğunuzdan emin olmalısınız.
2011 Yılı İş İlanları İş Arayanlar İş Veren Haberleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>