Anasayfa » İş İlanları

2011 Yılı Bankalar İşçi ve Personel Alımları haberleri

26 Ocak 2011
reklamlar

2011 Yılı Bankalar İşçi ve Personel Alımları haberleri 2011 yılında hangi banka kaç personel görevlisi alacak? Hangi bankalar işçi arıyor işte detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır buyrun inceleyiniz..

Bankacılık Uzmanı ve Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Bankacılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Şenol Babuşcu, 2011 yılında bankacılık sektöründe yaşanması muhtemel gelişmeleri anlattı. Babuşcu, bankaların bu yıl bin şube açarak, 10 bin kişiyi işe alacakları tahmininde bulundu.

Türkiye ekonomisinin, kriz öncesinde olduğu gibi yeniden yüzde 5-6 büyüme trendini yakalayacağını belirten Babuşcu, bunun bankalar açısından ‘yeni şube’ anlamına geldiğini savundu. 2005-2007 döneminde bankaların yılda ortalama bin şube açtıklarını anımsatan Babuşcu, her bir şubenin ortalama 10 eleman anlamına geldiğini vurguladı.

Sektöre ilişkin diğer beklentilerini ise şöyle sıraladı:

– Sektörde kar marjları daralacak. Kar marjı görece daha yüksek olan KOBİ Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Tarım Bankacılığı gibi alanlara yönelimleri artacak.

– Düşen kar marjları nedeniyle bankalar maliyetleri düşürmek için, şubelerden para transferini ortak yapacak, ATM’lerde olduğu gibi POS cihazlarını da ortak kullanacak.

– Bankalar komisyon ve masraf almadan taviz vermeyecek.

– Avrupa bankacılığındaki gelişmeler ve konsolidasyonlar nedeni ile bazı yabancı bankalar, Türkiye piyasasından çıkabilir.

– Ülkemizdeki bankaların çevre ülkelerde ve yakın coğrafyada yatırımları görülecek. Özellikle Suriye, Irak, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Azerbaycan hedef ülkeler olacaktır.

– Bankacılık sektöründe en önemli risk, faiz oranlarının yükselmesi durumunda vade uyumsuzluğundan kaynaklanacak olan faiz oranı riskidir. Bankaların pasifleri kısa vadeli, aktifleri ise bireysel krediler ve devlet tahvilleri nedeniyle uzun vadeli. Faizlerdeki ani bir yükseliş durumunda ciddi zararlar söz konusu olabilecek. Bu nedenle bankalar pasifteki kaynaklarının vadesini uzatıcı strateji izleyecek. Bu nedenle tahvil ihraçlarına ağırlık verecekler.
2011 Yılı Bankalar İşçi ve Personel Alımları haberleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>