Anasayfa » İş İlanları

2011 İş İlanı Boğaziçi, Üniversiteli Şoför Arıyor

31 Ocak 2011
reklamlar

2011 İş İlanı Boğaziçi, Üniversitesi Şoför Arıyor. Kaç kişinin işe alınacağı işe şu anda merak konusu haline geldi. Boğaziçinde okuyan öğrencilere müjde işte size iş fırsatı..

http://img5.mynet.com/ha6/k/kamyon.jpg

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Tercih Kılavuzu”ndaki bir ilan ile yürekleri burktu. Cumhuriyet gazetesinden Barkın Şık’ın haberine göre, Boğaziçi Üniversitesi, üniversite mezunu E sınıfı ehliyete sahip kamyon – otobüs şoförü arıyor.

Herhangi bir alanda lisans diploması şartı aranan şoförlük kadrosu için kaç kişinin başvurada bulunacağı merakla bekleniyor. Açık kadronun bir başka özelliği de, kamyon şoförlüğü için üniversite mezununun kadın ya da erkek olma şartı aranmaması. Şimdi gözler Boğaziçi Üniversitesi’nde açılan bu kadro için kaç kişinin başvuracağında.

TÜİK’in Hanehalkı İşgücü Araştırması’na göre, “iş aramayıp da çalışmaya hazır olanlar” da dahil, Türkiye’de 4 milyon 803 bin kişi işsiz. Bunların içinden iş arayan 2 milyon 901 bin kişinin 5’te biri gençlerden oluşuyor.

İşsizlerin yüzde 31’i eş-dost vasıtasıyla iş arıyor. İşsizlerin yüzde 86.9’u (2 milyon 522 bin kişi) daha önce bir işte istihdam edildiler. Daha önce bir işte çalışmış olan işsizlerin yüzde 50.6’sı hizmetler, yüzde 20.9’u sanayi, yüzde 17.3’ü inşaat, yüzde 8.1’i tarım sektöründe çalıştılar, yüzde 3.2’si ise 8 yıldan önce işinden ayrıldı.

İŞSİZLERİN ÇOĞUNLUĞU GENÇ

TÜİK araştırmasına göre, Ekim 2010 döneminde 2 milyon 59 bin kişi işe yeni başladı veya iş değiştirdi. Bunun toplam istihdam içindeki oranı yüzde 9 olarak belirlendi, işe yeni başlayan veya iş değiştirenlerin yüzde 28.5’i 25-34 yaş grubunda yer aldı.

Söz konusu dönemde işe başlayan veya iş değiştirenlerin yüzde 18.9’u sanayi, yüzde 36.9’u hizmetler, yüzde 20.4’ü inşaat sektöründe, yüzde 23.8’i ise tarım sektöründe işe başladı. Mevcut işsizlerin yüzde 14.4’ünü (417 bin kişi) işten ayrılanlar oluşturdu.




2011 İş İlanı Boğaziçi, Üniversiteli Şoför Arıyor yazısına ait etiketler : ,


Yorum Yaz!



Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>