Anasayfa » İş İlanları

Kamu Devlet Dairelerine Memur Alımı Haberi 2012

28 Ocak 2012
reklamlar

Kamu Devlet Dairelerine Memur Alımı Haberi 2012 – Kamu kuruluşları devlet dairelerinde çalışma fırsatı sizleri bekliyor. Kpss sınavı kamu memuru olmak. Sınav sonrası atamaları – Devlet Memurluğu ve daha fazla bilgiyi içermektedir. Buyrun konunun devamına hemen bir göz atabilisiniz..

Kamuya alınacak olan memur sayısının 100 binden fazla olacağı açıklandı. Branşları için ise önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacağı bildirildi. Personel ihtiyaçları kamu kuruluşları tarafından Maliye Bakanlığı’na aktarılacak ve Devlet Personel Başkanlığı’na iletileceği duyuruldu. Bunun üzerine maliye Bakanlığı da kamu kurumlarına kadro tahsis edeceği kaydedildi.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günler de Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan da Tv’de genel bir açıklamada bulundu. 100 binin üzerinde personel alınacağını duyuran Elvan, IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesi içerisinde önceki yıllarda kamuya sadece emekli olanların yüzde 10′u düzeyinde personel alındığını hatırlatıp, Şu an ise emekli olan veya kurumundan ayrılan personel sayısının yüzde 50′si kadar dışarıdan atama yapılabildiğini açıkladı. Yapmış olduğu açıklamada “Şu an itibariyle 2012 yılında 100 binin üzerinde atama yapılacağını söyleyebiliriz” şeklinde ifade etti.

Ayrıca, üniversitelere de 2012 yılında 7 bin araştırma görevlisi olmak üzere,toplam 9 bin akademik personel alınacağı da söylendi.
Kamu Devlet Dairelerine Memur Alımı Haberi 2012 yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>