Anasayfa » İslamiyet

Mevlid Kandili Gecesi Yapılacak İbadetler Nelerdir?

23 Ocak 2013
reklamlar

Mevlid Kandili Gecesi Yapılacak İbadetler Nelerdir? Bu gece Allah’a nasıl yalvarıp tövbe etmeliyiz. Bu gece de yapılacak olan ibadet şekli nasıl olmalıdır.

Allah her koşulda şirk hariç günahları affedeğini söylüyor. Bu mübarek geceler de yapılan ibadetler kabul olur mu? İbadetin yeri ve zamanı var mıdır?

Mevlid gecesi hangi sureleri okumalıyız? Bu gece kaç rekat namaz kılıp tövbe etmeliyiz işte bu soruların cevapları bir bir aşağıda hemen bulabilirsiniz.

Mevlid Kandili Gecesi Yapılacak İbadetler Hakkında Bilgiler:

Allah rasulünün hayatını yeniden hatırlamak ona salat getirmek, Allahümme Salli, Allahümme Barik dualarını okumak. Bugün onun hatırasına mevlit okutmak, onun getirdiği mesajları insanlığa iletmek bugün yapılacak güzel şeylerdendir.

Bugün sabahlara kadar secdeye kapanma Allah’a sığınma günüdür. Allah’a ellerimizi açıp dua etme günüdür. Allah tan tövbe isteme günüdür. Allah yapmış ve yapacak olduğumuz ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Allah günahlarımızı affetsin..
Mevlid Kandili Gecesi Yapılacak İbadetler Nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>