Anasayfa » İslamiyet

Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi nedir?

13 Ekim 2013
reklamlar

Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi nedir? Dinim insan hayatındaki yerinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu konuyla ilgili olarak sizlere hemen kısa bir kompozisyon örneği sunmak istedik hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz sevgili öğrenciler buyrun göz atınız..

Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi nedir

Dünyada yaşayan insanların çoğu bir dine sahip ve o dinini benimsemektedir.

Din bizler için bir mutluluk ve sevinç kaynağımızdır. Kişi hayatında din en önemli ve en farklı bir yere sahip olmaktadır. Din insan tarihi kadar eskidir. Bizler biliyoruzki din ilahi bir yol ile gelmiş ve biz insanları mutlu etmek için olan bir kanundur.

Bizim için din Hayatımızın anlam kazanmamızda ve bu yaşantımızdan tad almamıza yaramaktadır.Yaşantımızı şekillendiren bizlerin insan gibi yaşamamıza katkıda bulunan en önemliside hayatımızın her yerini kapsayan bir unsurdur.

Din bizim hayatımıza ve yaşantımıza yön vermektedir,iyi işler yapmamız için aklımızı ve özgür olmamızı bizlere yardımda bulunmaktadır.
Yaşantımzıda Tutumlu olmayı ve her davranışımızda ölçülü olamyı bizlere öğreten tek şey din dir. Bizim düşüncelerimizi ve davranışlarımızı olgunlaştırır. yani yetenek ve aklımızı en iyi şekillerde kullanmamızı istemektedir.

Alıntıdır..
Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi nedir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>