Anasayfa » İslamiyet

Kandil Geceleri Yapılacak Dua ve İbadetler

30 Ocak 2012
reklamlar

Kandil Geceleri Yapılacak Dua ve İbadetler – Kandil gecesi ne gibi dualar etmeliyiz Allah’a nasıl yalvarıp af dilemeliyiz. Kandil geceleri yapılacak olan Dualar ve İbadetlerimiz hakkında bilinmesi gerekenler ve daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz..

MEVLİD GECESİ: Rebî’ul-evvel ayının onbirinci ve onikinci günleri arasındaki geceye denir. Dünyâdaki bütün insanlara Peygamber olarak gönderilmiş olan, Peygamberlerin sonuncusu ve en üstünü Muhammed Mustafâ aleyhisselâmın doğduğu bu büyük gecedir. Mîlâdın 571. ci senesinde doğduğu söylenilmektedir.

Mevlid gecesinde sadaka vermek, müslümanları toplayıp câiz olan şeyleri yedirmek ve câiz olan şeyleri okutup dinlemek, sâlih kimseleri giydirmek bu geceye hürmet etmek olur. Bunları Allah rızâsı için yapmak câizdir ve çok sevâb olur. Bunları yalnız fakirler için yapmak şart değildir. Ancak muhtaç olanları sevindirmek daha sevâb olur. (İbn-i Battâl)

Video İzle:
Kandil Geceleri Yapılacak Dua ve İbadetler yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>