Anasayfa » İşletim Sistemleri

Microsoft Windows 8 bilgisayar oyunlarına ağırlık verecek

17 Ocak 2011
reklamlar

Microsoft Windows 8 bilgisayar oyunlarına ağırlık vereceği öğrenildi. Konu ile ilgili genel bilgiler aşağıda yer almaktadır. Microsoft’un çıkartmakta olduğu son teknolojileri de içinde barındırdığı windows 8 yolda..

http://img403.imageshack.us/img403/1907/windows8.jpg

Microsoft, Windows 8‘le beraber pek çok yeniliğe imza atacak. Yazılım devi, yeni işletim sistemi ile ilgili çok farklı hedefler koymuş durumda ama bir hedef var ki; kimse şimdiye dek ondan bahsetmedi. MS, Windows 8 ile birlikte PC oyunlarına tekrar ağırlığını koymayı planlıyor.

MMO oyunlarının yükselişi, PC oyunlarının ne kadar önemli olduğunun altını çizmişti. Gerçek zamanlı strateji ve FPS oyunlarıyla beraber PC, hala dünyanın en popüler oyun platformlarından.

Microsoft’un son yıllarda PC oyunlarını ihmal etmesi ise bazı çevreler tarafından öfkeyle karşılanmıştı. TechRadar‘a göre Windows 8, PC oyunlarında yeni bir dönem başlatacak. Oyunlar tüm işletim sisteminin anahtar bir bileşeni olacak. Microsoft, yeni bir çevrimiçi mağaza açmasının yanıda önümüzdeki aylarda PC oyunlarına da ağırlığını koyacak
Microsoft Windows 8 bilgisayar oyunlarına ağırlık verecek yazısına ait etiketler : ,


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>