Anasayfa » Otomobil

Arabayla Drift Nasıl Yapılır? (Video Anlatımlı)

30 Ocak 2012
reklamlar

Arabayla Drift Nasıl Yapılır? (Video Anlatımlı) – Drift Yapmaya karar verdiniz ama nasıl yapılacağı hakkında henüz bilgi sahibi değilseniz tam doğru yere gelmiş bulunuyorsunuz. Drift tekniklerini sizlere burada açıklayacağız.

Sizler de arabanız ile nasıl drift yapılır biraz olsun bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Yine de fazla drift yapmayın arabanın tekerlerinini aşındırabilirsiniz. Drift yapmak oldukça profesyonellik gerektiren bir durum.

Arabadan iyi dereceden anlamak ve iyi bir şoför olmak gerekmektedir. İşte teknikler ve ayrıntılar burada sizler için sunulmuştur. Buyrun konumuzun devamına göz atınız. Herkese iyi driftler dileriz. 🙂

El frenini kullanabilmek:

Bu en önemli tekniklerden bir tanesidir. Viraja giriş esnasında debriyaja basılarak, aracın hızı ayarlandıktan hemen sonra düğmesi basılı kalacak şekilde el freni birden çekilir, arabanın arkadan kayması ille başlayıp birlikte gaz veriler ayak debriyajdan yavaşça çekilir ve kaymakta olan arka kısım gaz ve kontra ile kontrol edilir.

VİTES İLE LASTİKLERİ KİLİTLEME Olayı

Viraja yaklaşırken vites küçültülmelidir. Aracın burnu viraj içine doğru çevrildikten sonra debiyaj hızlıca bırakılarak arka lastiklerin kilitlenmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde aracın kuyruğu kaymaya başlayacaktır. Hemen ardından gaz verilip bu kayma hareketi devam ettirilmelidir.

Arabayı SAVURMA

Araç viraja girmeye yakınlaştığı zaman öncelikle virajın aksi tarafına doğru yönlendirilir, Daha sonra ise oluşan sekme etkisiyle beraber araç viraj yönüne çevrilmelidir. Bu şekilde arkadan kaymaya başlayan araç gaz ve kontra ile kontrol edilecektir.

DEBRİYAJ TOKATLAMAK Nasıl Yapılır?

Aracın güçten düştüğü zamanlarda gerekli gücü alabilmesi için deviri yükseltip debriyajı bir anda bırakma suretiyle patinaj sağlamak için kullanılan bir tekniktir.

Video Seyret:
Arabayla Drift Nasıl Yapılır? (Video Anlatımlı) yazısına ait etiketler :


1 Yorum »

  • Hendek diyor ki:

    valla on numara olmuş orda olmak o aracın içinde olup o heyacanı yaşamak vardı, çok güzel anlatmışsınız, anlatımınız enfes, paylaşım için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>