Anasayfa » Resmi Kurumlar

Çürük Raporu Alma ve Askerlik İşlemleri Hakkında Bilgiler

27 Temmuz 2011
reklamlar

Çürük Raporu Alma ve Askerlik İşlemleri Hakkında Bilgiler – Çürük Raporu Hangi koşullar da alınabilir? Asker de kimler çürüğe ayrılır? Çürüğe neden ayrılınır? İşte o konularla ilgili genel bilgiler aşağıda yer almaktadır inceleyiniz..

Madde 79 – ….. 1) Askerliğe elverişli olan yedek subay adayları: Sağlık yeteneği bakımından Hastalık ve Arızalar Listesinin A ve B dilimlerindeki hastalık ve arızaları bulunan adaylar, yapılan test sonucuna göre 1 ve 2 numaralı sınıflandırma çizelgelerindeki hastalık ve arızalarına uygun artı (+)işaretli sınıflardan birine verilir. 2) (Değişik: 30/1/1997 – 97/9106 K.) Askerliğe elverişli olmayan yedeksubay adayları: Sağlık yeteneği bakımından hastalık ve arızaları 1 ve 2 numaralı Sınıflan-dırma Çizelgelerinin (A) ve (B) dilimlerinde her sınıfta eksi (-) işaretli olanlarla, (D) dilimlerinde gösterilen hastalık ve arızaları bulunan yedek su-bay adayları, askerliğe elverişli değildir. Bunlardan okula girmiş olanlar çıka-rılır, subay nasbedilmiş olanlar terhis edilir.
Çürük Raporu Alma ve Askerlik İşlemleri Hakkında Bilgiler yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>