Anasayfa » Resmi Kurumlar

2012-2013 Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F) Askerlik Tecil İşlemleri

20 Ağustos 2011
reklamlar

2012-2013 Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F) Askerlik Tecil İşlemleri Hakkında Bilgiler yer almaktadır. Okulda kaydı bulunan ya da yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerin Askerlik Tecil işlemleri nasıl yapılır? Bu konular ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Buyrun inceleyebilirsiniz..

http://www.netkoloji.com/wp-content/uploads/2011/07/turk_asker-150x150.jpg

Lisans programlarında okuyorsanız 7 sene boyunca okul sene sonlarında askerlik şubesine mutlaka ama mutlaka öğrenci olduğunuzu gösterir belgeleri gönderir.. Ancak; 2 Sene üst üste aynı sınıfı tekrarlayıp geçemeyen öğrencilerin takdiri tamamen askerlik şubesine aittir. Gönderilen belgeyi yok sayıp tecilinizi bozabilir ya da Tecili devam ettirir.

Neler yapılması gerekir ?

1 – Aof bürosundan öğrenim belgesi alarak şubeye götürüp öğrenime devam ettiğinizi belirtir ve tecilin devam etmesini talep edebilirsiniz. Ancak yine de takdir şubeye ait.. Dilerse yoklamanızı alıp askere gönderebilirler.

2 – ( 2. sınıf öğrencileri için daha uygun ) muayane olmadan ve şubeye uğramadan yeni senenin haziranına kadar şubeye gitmeden bekleyebilir bu süre zarfında tüm derslerinizi verip okuldan kaydınızı sildirir ve önlisans diploması alırsınız. Aldığınız ön lisans diploması ile şubeye gider 2 yıl daha tecil hakkı kullanırsınız. Yeni dönem kayıtları başlamadan 3. sınıftan devam etmek istediğinizi okula bildirip kaldığınız yerden devam edersiniz.

Birinci seçenekte takdir hakkı daha öncede belirttiğim gibi askerlik şubesine aittir. Bunu en sağlam şekilde yapmanın yolu direk şube komutanıyla görüşmek olabilir. İnsiyatif kullanması açısından sizin için daha yararlı olacaktır.
2012-2013 Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F) Askerlik Tecil İşlemleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>