Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

4 Haziran 2017
reklamlar

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Bu sorunun hepimiz için birer baş belası olduğunu biliyoruz. Dışarıya çıktığımız da arkadaşlarla bir kafeye gidip oturduğumuz da bile acaba benim yüzüme mi bakıyorlar diye içimizden kendi kendimize mutlaka geçiriyoruzdur.

Peki bu sivilce illetinden nasıl kurtulabiliriz ve sivilceyi önlemek için kendimiz ne gibi tedbirler almalıyız ama bu konuyla ilgili olarak sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Bunun en büyük nedenlerinden birisi olan uyku sıkıntısıdır. Gün içerisinde uykunuzu tam alamıyorsanız ve yine fazla stres, sıkıntı hali mevcut ise bunlar sivilceyi tetikleyen nedenlerden birisidir.

Bu hastalığın kesin olarak bir tedavisi bulunmamakla birlikte, sivilceyi önlemek veya sivilce sorunu azaltmak için mutfakta bulunan malzemelerinizi kullanarak sivilcelerden kurtulmak hem basit hemde kolaydır. Bunun için doğal bitkisel yollara başvurunuz.

Sivilciyi tetikleyen bir diğer unsur ise yanlış ürün kullanımından geçmektedir. Örnek (Cilt kremleri, parfümler, sabunlar vb..) diye sıralanıp gitmektedir.

Tencereyi yarısına kadar Su ile doldurun ve ocağa koyun. O buhar oluşturana kadar sizde bu arada yüzünüzü yıkayın ve havlunuzu yanınıza alın. Buharlaşmaya başlayan suya başınızın üstüne havluyu koyarak eğilin ve 10 Dakika bekleyin. Bunun düzenli yapılması cildinizin sıklaşmasına ve sivilce oluşturan ortamın zamanla yok olmasına yarayacaktır.

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

• 1 kaşık Limon suyuna, 1 kaşık tarçın karıştırarak ardından sivilcenizin olduğu yüzeye sürünüz. Sonra kurumasını bekleyin kuruduktan sonra güzelce yüzünüzü yıkayınız.

• Portakal kabuğunu rende aracılığı ile rendeleyin ve havanda ezip krem haline getiriniz, sivilcelerinize sürünüz. Tekrar yine bir süre sonra yıkayınız.

• Bir diş sarımsak ile ikiye bölün ve iç kısmını tam sivilcenizin üzerine gelecek şekilde sürünüz.. Bunun devamlı yapılması sorunları ve problemleri tamamıyla ortadan kaldırmış olacaktır.
Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>