Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Kabızlığa İyi Gelen Besinler Nelerdir ?

4 Haziran 2017
reklamlar

Kabızlık bir sağlık sorunudur kişinin sindirim yolları ile ilgili olan bir olaydır, kabız sorunu yaşayan kişiler beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Kabızlığa hangi besinlerin iyi geldiği bilmeleri gerekir ona göre beslemeleri gerekir.

Kabızlığa iyi gelen besinlerin başında zeytin yağı zeytin yağı ile yemekleriniz yapın ve salataların üzerine zeytin yağı kullanın bitkisel yağların en değerlisi olan zeytinyağı birçok sağlık sorununa iyi gelir.
Çorbalar, çorba içme alışkanlığınız olsun özelikle tavuk çorbası, domates çorbası ve sebzelerden yapılan çorbaları için.

Sebzeler, sebzeler yemeklerini bolca yemeye çalışın ıspanak, karnabaharı, brokoli, pazı yaprağı, semiz otu maydanoz, marul bolca tüketin.

Kayısı, kayısı hem kurutulmuşu hem de meyvesi önerilen önemli bir meyvelerdir gün de birkaç tane yemeye alışın ayrıca kuru incir, kuru üzüm de oldukça iyidir meyvesi de kurutulmuşu da yanı şekilde fayda sağlar.
SU, günde 2,5 litre su içmeye çalışın yemek yemeden 5 dakika önce ve yemek yedikten sonra bir su barağı su mutlaka için su sindirime yardımcı olur ve kişinin sindirimini hızlandırır.

Tahıllar, kepek ekmek, mısır unu ile yapılan ekmek ve mısır unu ile yapılan yemekler, buğday gibi bunlar sindirimi hızlandır ve kabızlığı önler.

Günde birkaç tane olsa ile ceviz, fındık, fıstık, badem gibi değerli yağlara sahip olanları yemeye çalışın bunlar bağırsakları hareket geçmesini sağlar ve sindirime yardımcı olur.
Soda, meyve suları, süt, ayran bunlar da sindirime iyi gelir ve kişiyi kabızlığa karşı korur.

Bitki çayları, yeşil çay son yıllarda oldukça popüler olmuştur kabızlığa iyi geldiği ve bu çaydan günde bir fincan içenlerin kabızlık sorunu yaşanmadığıdır. Balığın için de değerli yağlar bulunmakta ve bu yağlar kabızlık soruna iyi gelir.
Kabızlığa İyi Gelen Besinler Nelerdir ? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>