Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Öksürüğe İyi Gelen Besinler Nelerdir ?

5 Haziran 2017
reklamlar

Öksürük genellikle sonbahar ve kış ayların da oluşan kişiyi ciddi olarak rahatsız eden bir sağlık sorunudur öksürüğünüz oluşmaya başlayınca ev de kolayca kendi kendinizin doktoru olup kendinizi kısa süre de tedavi edebilirsiniz yapmanız gerenler tüketmeniz gereken besinler.

Soğan ve bal karışımı mükemmel etkisi vardır yapmanız gerekenler iki adet soğanı iri parçalara ayırın ve bir su bardağı kadar balın içine bir kavanozda bal ile karışımını sağlayıp bir gün bekletin ardında bunu şurup niyetine günde 4-5 yemek kaşığı için. Hm balın hem de soğanın mükemmel etkisi vardır bu ikili tüketin.

Kuru üzüm, kuru hurma, kuru incir, kuru kayısı bunlar öksürüğe inatçı öksürüğe çok iyi gelir yapmanız gerekenler bunlar da birini günde bir avuç kadar tüketmek olsun göğsü yumuşatır balgam söktürücü özelliği vardır.
Roka, lahana, maydanoz, ıspanak, pazı yaprağı çiğ olarak tüketmek hem de bunların suyu içmek özellikle çorbalar da bunları kullanmak öksürüğü keser ve kişiyi rahatlatır.

Nar ve nar suyu, yapılan birçok araştırma da narın birçok şifa edici özelliği vardır bu özelliklerden biride soğuk alınlığı, boğaz ağrıları, öksürüğe iyi geldiğidir hem suyunu için hem de meyvesinde tüketin.
Zencefil mükemmel bir öksürük kesicidir zencefili çay olarak içtiğiniz de içine bir çay kaşığı kadar bal da ekleyin birçok boğaz enfeksiyonu intihaba iyi gelir nefes açar.

ısırgan otu, bulabilirseniz ısırgan otunun yemeğini yeğin bulamasınız da çayını demleyin ve günde 2-3 fincan içmeye çalışın içine bal ile tatlandırabilirsiniz de.

Ayva, elma, portakal, greyfurt, muz bu meyveler öksürüğün geçmesini sağlar oluşan boğaz enfeksiyonunu ortadan kaldırmaya çalışır ve göğsü yumuşatır.

Yemek suyu, pilav, makarna, et, tavuk, sebze yemeklerinin suyu bunlar öksürüğe iyi gelir yemek pişmeye yakın iken suyu için.
Öksürüğe İyi Gelen Besinler Nelerdir ? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>