Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Gözlükten Kurtulmanın Yolları Nelerdir

10 Haziran 2017
reklamlar

Gözlük kullanmak özellikle yaz aylarında biraz zorlu olabilir. Yazın yaklaşmasıyla da bu problemler geri gelmektedir. Makyaj yapan kadınların burun kenarlarından makyaj silinir, erkeklerde iz olur ve yapışır, genellikle tam olarak mükemmel gözlüğü bulamayabiliriz ya da çok sıkıldığımız anlarda kaldırıp kenara koymak isteriz. Fakat gözlerimizin derecesi ileriyle ne yazık ki gözlüksüz görebilmek pek mümkün değildir. Böyle zamanlar da gözlükten kurtulmanın yollarını aramaya başlarız. Gözlükten kurtulmak hayal değil ancak bilmekte fayda var gözlük aslında en zahmetsiz en az bakım isteyen en kolay yöntemdir. Yine de sizlere bu yolları açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak kontak lensler en bilindik yollardan birisidir. Teknoloji oldukça ilerledi bu edenle kontak lensler hemen hemen her yerde bulunmakla beraber fiyatları da makul seviyelere kadar indi. Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bazı lensleri hiç çıkarmadan bir süre kullanabilirken bazılarını gülük olarak kullanmanız gerekiyor. Lenslerin günlük kullanım saatlerine ve ne kadar süre kullanabileceğinize çok çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu çok önemlidir. Diğer bir husus gözlerin ve lenslerin temizliği çok önemlidir. Lenslerin temizliği sağlanmazsa veya makyaj toz kalıntıları gözde bırakılırsa bunlar lenslere zarar verecek oradan da korneanıza zarar verecektir. Kontak lenslerde kornea zedelenmesi çok rastlanan bir durumdur. Eğer doğru kullanılmazsa karşılaşmamanız mümkün değil. Bunun sonucunda mecburi gözlüğe geri dönüş yaşarsınız.

Diğer bir yöntem aslında Tibetlilerden beri kullanılan bir yöntem ve sonuçları hakkında bir bilgim olmamakla beraber lazersiz ameliyatsız bir yöntem bu yöntemde gözlere gözlüksüz ve lenssiz egzersiz yaptırılıyor bu sayede gözlerin kusurları yavaş yavaş azalıyor.

Diğer bir yöntem excimerlaserdir. Bu gözde yer alan kırma kusurlarını yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışınları sayesinde bu tedavi yapılır. Bir diğer yöntem lasiktir. Bu yöntemde de odaklanma problemleri ortadan kaldırılır. 18 yaşından büyük kişilerde ve son 1 yılda gözünün derecesi artmamış olan kişilerde uygulanır. Fakat bunun için de belli kriterler vardır.
Gözlükten Kurtulmanın Yolları Nelerdir yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>