Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Tedavi Yöntemleri

11 Haziran 2017
reklamlar

Parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak hemen hemen herkesin istediği bir şeydir. Ancak günlük rutin olarak çalışan insanlar saçlarının yıpranmasından ve yağlanmasından rahatsız olduğundan dolayı tedavi ve bakımlara yönelmektedir.

Parlak Ve Sağlıklı Saçlar

Düzenli saç yıkama: Saçlarınızı düzenli bir şekilde doğru su sıcaklığında yıkamanız saçlarınızı temiz ve güzel görünmesini sağlar.

Şampuan ve sabun: Saçlarınızı yıkarken ne ile yıkadığınız çok önemlidir. Kaliteli bir şampuan veya sabunla yıkanan saç ile kalitesiz şampuan ve sabunla yıkanan saç aynı değildir. Bu yüzden aldığınız sabun ve şampuanlarda kalite ve marka çok büyük bir öneme sahiptir.

Kurutma yöntemleri: Saçlarınızı kuruturken çok dikkatli olmalısınız. Saç kurutma makinesiyle ıslak olan saçı direk kurutmaya çalışırsanız. Saçınıza büyük zarar verirsiniz.  Bu nedenle saçlarınız dökülür ve yıpranır. Bu yüzden saçlarınızı kuruturken önce havlu ile çok bastırmadan kurulayın sonra kurutma makinesiyle kurutun. Bunu yapmak saçları daha canlı ve parlak gösterir.

Beslenme: Saçlarınızın parlak ve sağlıklı olması için en önemli olan etkenlerden biriside sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmedir. Beslenme olmazsa olmazdır. Çünkü saç vücuda bağlı bir parçamızdır onun beslenmesi dolgun güzel görünmesi de sizin beslenmenize bağlıdır.

Doğal saç besleyicileri ve nemlendiricileri: Saçlarınızda çok fazla kırık varsa ya da saçlarınız çok yıpranmışsa ve hızlı bir sonuç istiyorsanız saçlarınızı besleyin. Bunun birçok yolu bulunmaktadır. Mesela saçlarınız için farklı farklı doğal yağlar ile saçlarınızı besleyebilirsiniz. Örneğin:

  • Hindistan cevizi yağı: Parlak ve dolgun görünmesini sağlar.
  • Badem yağı: Saçları beslemede çok etkili bir yağdır. İçerisinde birçok mineral bulunmaktadır ve bu saçlar için oldukça faydalı bir yağdır.
  • Lavanta yağı: Saçların uzaması, dökülmemesi, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.
  • Fındık yağı: Saçlar için en faydalı olan yağlardan biriside fındık yağıdır. Bu yağın özelliklerinden biriside saçlarda oluşan kepeği önler ve saç derisini besler. Fındık yağının içinde bulunan vitamin ve mineraller saçı besler ve parlak görünmesini sağlar.Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Tedavi Yöntemleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>