Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Cilt Temizliği ve Cildi Koruma

12 Haziran 2017
reklamlar

Cilt Bakımı

Her kadın masraf yapmadan güzel ve bakımlı olmayı ister. Cilt temizliği ve cilt maskeleri hakkında bir kaç öneri sunulmaktadır.

Cilt Tipiniz Nedir?

İlk önce bireye uygun cilt tipi belirlenmelidir. Bireysel faktörlerin yanında her bireyin cilt tipi farklıdır. Bu farklı ciltlere uygulanacak bakımlarda farklı olmalıdır. Cilt tipine uygun olmayan ürünler kullandığımızda cildimiz zarar görür.

Hangi Ürün Bana Uygun?

Bir cilt temizliği için su yeterli olmamaktadır. Mutlaka temizleyici bir ürün buna eşlik etmelidir. Cildiniz kuru ve karma ise süt özlü ürünler ve yağlar kullanmalısınız. Cildiniz hassas ise papatya özlü, rahatlatıcı içeriğe sahip ürünler kullanmalısınız.

Maske

Yüzünüzdeki akne, sivilce ve lekelerden kurtulmak için domates maskesi buna birebirdir. Hem evde kolaylıkla yapabileceğimiz hem de maliyeti az olan ve sağlığımıza da zararı olmayan bir maskedir. Domates maskesinin yapılışı oldukça kolaydır. Bir domates ikiye bölünür ve yüzümüze sürülür. Sürülen domates ciltte 10-15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile cilt yıkanır ve yumuşak bir havlu yardımı ile cilt kurulanır. Cildimizi nemlendirmek için, iyi bir nemlendirici krem ile nemlendirebiliriz. Bu işlemi parmak uçlarımızla yüzümüze dairesel hareketlerle uygulayabiliriz. Cildimizi nemlendirdikten sonra güneş ışınları alması faydalı olacaktır. Aksi taktirde fazla güneş ışınları da cildimize zarar verir. Aşırı derece kimyasal madde kullanımı, makyaj ve sabun da cildimize zarar verir. Bunların haricinde aşırı alkol, tütün, yetersiz ve dengesiz beslenme de cilde zarar verebilmektedir. Cildinizin güzel ve sağlıklı olması için günlük kahvaltınızı sıkı bir şekilde yapmanız gerekir. Kahvaltıda sütü eksik etmemelisiniz. Cildimizin kurumaması ve canlı kalması için sabahları aç karnına su içmemiz de fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte cilt sağlığı için uzmanlar tarafından tavsiye edilmiş balık, avokado, kırmızı meyveler ve yeşil çayın da tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Cilt Temizliği ve Cildi Koruma yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>