Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Kalça Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?

13 Haziran 2017
reklamlar

Kalça ağrısının birçok nedenleri vardır. Bunlardan birkaç tanesini ele alacak olursak en çok rastlanan nedenleri arasında kalça kemiği kırığı yer alır. Özellikler bu yaşlılarda meydana gelir diğer sebeplerden biride aşırı ağır yük taşıma fazla kilodur. Kalçanın kemikli kısımlarda bulunan ve sürtünmeyi önleyen içi sıvı dolu keseler bulunmaktadır. Bu keseleri iltihaplanması sonucu kalça ağrısına sebep olur. Ayrıca romatizma ve kan dolaşımında oluşan sorunlarda kalça ağrılarına nadir de olsa sebep olabilir. Sinir sıkışması da kalça ve benzeri ağrılara sebep olmaktadır.

Kaçla Ağrısı Nasıl Geçer?

Kalça ağrısı ile karşı karşıya kaldıysanız öncelikle uzman bir hekime başvurmanın onun verdiği ilaçlar ile tedavi olmak gerekir. Ama anlık çözüm için doktora gitmeden başvurabileceğimiz yöntemler vardır. Bunlar, başlıklar altında sıralarsak

  • Ağrının odağına buz kompleksi yapmak (10 15 dakika kadar)
  • Masaj (ağrı bölgesine hafif biçimde odaksal masaj)
  • Kalçanız da kan dolaşımını azaltmak (kalça şişliğini ve iltihabı azaltmak için kanın dolaşımını uzaklaştırmak bunun için ayakları yukarı dikmek)
  • Ağrı kesici ve iltihap sökücü ilaçlara başvurulabilir.
  • Hafif egzersiz yapmak iltihabı dağıtır.
  • Sert bir zeminde sırt üstü yatmak.

Her ağrı kalça ağrısı değildir bazı kas ağrıları da aynı kalça ağrısı gibi olabilir uygulayacağınız tedavi böyle durumlarda bazen etkili olmaz ama kullanılacak bir ağrı kesici bu soruna da çözüm bulacaktır. Kendini şifacı diye tanıtan halk arasında kırk çıkıkçı olarak tabir edilen kişilere kesinlikle güvenip onların uygulamış olduğu çağ dışı tedavi yöntemlerini denemeyin sonunda çözüm olmayan bir rahatsızlığa sebep olabilirsiniz. Günümüzde böyle insanlar türedi kalça kemiği hassas bir bölgedir bu bölgede gelecek bir hasar sizleri sakat bırakabilir. Daha dikkatli olmak, kendimizi korumak, ağır kaldırmamak bu ağrıya maruz kalmanızı önler.




Kalça Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!



Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>