Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Ayak Kokusu Nasıl geçer

16 Haziran 2017
reklamlar

Ayak kokusunu yaşamayan bilmez. Öyle bir şeydir sanki hiçbir zaman kurtulamayacakmışsınız gibi hissettirir. Eve geldiğiniz anda ayaklarınızı yıkarsınız fakat burnunuza hala biraz biraz kokular gelmeye devam eder. Sonuç olarak bütün gün boyunca ayakkabının içinden kalmış ve kokusu üzerine sinmiştir. E bu kokuyu gidere bilmek için de bütün dokulardan kokuların çıkmasını sağlamak gereklidir.

İlk olarak bu ayak kokularını geçmesi için değil buna sebep olan durumları ortadan kaldırılması gereklidir. Yanı önce kullanılan ayakkabıya dikkat edilmelidir. Herkeste kalitesiz ayakkabılarda ayak kokusu olacak diye bir durumdur ancak sizin ayağınız kokuya meyilli olabilir o zaman hava alan spor ayakkabıları, keten ayakkabılar, deri ayakkabılar kullanılmalıdır. Özellikle çalışan kişiler kundura vs. giymek zorunda olmak zorunda olan kişiler deri ayakkabı kullanmak zorundandır çünkü deri ayakkabılar hava alma özelliğine sahiptir. Gözeneklidir. Bunun dışında çoraplar naylon kullanılmamalıdır. Naylon çoraplar ayakların daha çok terlemesine sebep olmaktadır. Terleme sonucu da ayaklarda bakteriler oluşmaya başlamaktadır ve sonuç olarak ta bu bakteriler de ölü derileriler yemeye başlayarak koku oluşumuna neden olacaktır.

Ayaklar sürekli olarak temiz tutulmalı günlük olarak bakımları yapılmalı, ölü derilerden arındırılmalı, manikür yapılmalıdır. Ayakkabılar sürekli olarak her gün üst üste giyilmemeli. 3 çift ayakkabı alınmalı ve dönüşümlü olarak giyilmelidir. Ayakkabılar dönüşümlü olarak giyildiği takdirde havalandırılmasını ve bü süre zarfından terlenme olduysa terinin gitmesini sağlayacaktır. Ayakkabılar bu süre zarfından bakterilerden arındırıcı ürünler ile temizlenmeli ve ayakkabı kokuları sıkılmalıdır.

Daha sonra yapılabilecek olan işlem ise ayakları haftada en az bir kere tuzlu ve karbonatlı suda bekletmektedir. Devamlı olarak bakterileri öldürecek dokuları yenilecek bu işlemin ardından ayaklar törpülenmeli ve ayak kokusunu giderici spreyler sıkılmalı. Ardından ayaklar iyice kuruduktan sonra gerekli miktarda özel ayakkabı kremleri kullanılmalı ve hava geçiren bir çorap giyilmelidir.
Ayak Kokusu Nasıl geçer yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>