Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Bezir Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

13 Ağustos 2017
reklamlar

Bezir yağı; keten bitkisinin tohumunun ya soğuk pres metodu kullanılarak yada ısıtılarak sıkılması ile elde edilen keten tohumu yağıdır. Oldukça fazla faydalı olan şifalı bir bitkinin yağı olarak kullanılır. ısıtma metodu kullanılarak üretilen bezir yağı daha çok kimyasal amaçlı olarak kozmetik alanında ve boya sanayinde kullanılırken soğuk sıkım yapılan keten tohumlarından elde edilen bezir yağı şifa kaynağıdır. Her besin için olduğu gibi makul oranlarda ve bilinçli oranlarda kullanılan bezir yağının faydaları yadsınamaz. Yüksek dozda kullanımı kimi durumlarda karın ağrısı ve ishal gibi şikayetler baş gösterebilir.

Bezir Yağının Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemi sorunu yaşayan insanlarda sorunu giderici doğal bir besin takviyesidir. Sindirim sisteminin hızla doğal dengesini bulmasında yardımcı bir etkendir. Vücut direnci düşük kişilerde bağışıklık sistemini destekleyici ve güçlendirici etkisi en önemli etkisidir. Dişlerde meydana gelen diş eti çekilesi durumlarında tedavi destekleyici olarak, sinirsel sorunu olan kişilerde ise yatıştırıcı etkisi ile vazgeçilmez bir şifa kaynağıdır. Belirli yaş üstü kişilerde genel rahatsızlıklar arasında şeker ve tansiyon oldukça görülür. Bezir yağı şeker ve tansiyonu hızla düzenler ve en hızlı şekilde eski haline çevirir. Mucizevi etkilerinden bir tanesi de yaraların üzerine sürülen bezir yağının iyileştirici şifasıdır.

Bezir Yağının Yan Etkileri Nelerdir? 

Kullanılan her bitkinin yararı olduğu kadar yüksek dozda ve bilinçsiz bir şekilde kullanımı zararını da beraberinde getirir. Ne yaptığını bilen bilinçli kişiler her zaman fayda sağlayacaktır. Diğer yağlara oranla bezir yağı etkisi yüksek bir üründür dikkatli ve belirli dozlarda alınmalıdır. Doz aşımının etkileri direkt olarak sindirim sisteminde görülerek karın ağrısı, bulantıyı takip eden kusma ve hatta bazı kişilerde ishal görülebilir.
Bezir Yağı Nedir, Ne İşe Yarar? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>