Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Doğumda Anne Adaylarını Hastanede Ne Bekliyor?

21 Ağustos 2017
reklamlar

Belirlenen doğum tarihinin yaklaşması ile birlikte anne ve baba adaylarında inanılmaz bir heyecan kendisini gösterir. Bu heyecan anne ve baba ile başlar ve tüm yakınlar üzerinde egemenlik kurar. Anne adayı belirlenen doğum tarihinde sancılı ya da sancısız bir şekilde hastanede bulunurken kendisi için çeşitli hazırlıklar yapılır.

Bir yandan doğumun yapılacağı ameliyathane düzenlenirken bir yandan da ameliyat sonrasında anne ve bebeğinin dinleneceği bakım odasında çeşitli hazırlıklar yapılır. Anne eğer ki sancısız bir şekilde hastanede bulunuyorsa öncelikle doktoru tarafından kendisi bilgilendirilir. Genellikle doktorlar bu süreçte anne adayları için psikolog görevi de görürler. Sadece doktorlar değil aynı hastanede bulunan ve doğumda emeği geçecek hemşire ve teknisyenler de bu sürece ortak olurlar.

Doğumhanede Yapılanlar

Doktor ile anne adayı doğum ile ilgili bir görüşme yaptıktan sonra anne görevliler tarafından sedyeye alınarak ameliyat haneye götürülür. Burada öncelikle annenin doğum hazırlığı teknik ekipmanlar ile hazırlanır. Anneye belden vurulan bir iğne ile annenin bel ve belden aşağı bölgesinin uyuşması sağlanır. Sonraki süreçte ise doğum sezaryen yöntemi ile olacaksa anne adayının karnının hemen altından açılan bir kesi ile anne karnındaki bebeğin doğumu saplanarak bebeğin gerekli kontrolleri yapılır ve annesine verilir. Eğer ki doğum normal doğum yöntemi ile yapılacaksa bel ve bel altı kısmının çok daha iyi uyuşması sağlanacaktır.

Doğumdan Sonraki Süreç

Doğumun hemen ardından doktor bebeğin ilk muayenesini yapar. Bebek önce anneye verilir ve annesi ile bebek arasında bir süre geçirildikten sonra bebek hemşirelere verilerek gerekli iğneleri yapılır. Aynı zamanda boy ve kilo ölçümleri de yapılarak bu ölçüler doğum kartlarına yazılır. Hemşireler tarafından topuktan iğne yapılarak bebek giydirilir ve emzirmesi için anneye verilir.
Doğumda Anne Adaylarını Hastanede Ne Bekliyor? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>