Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Farklı İdrar Renkleri Ne Anlama Gelmektedir?

27 Ağustos 2017
reklamlar

İdrar renkleri çoğunlukla bedenimizdeki bir sorunu işaret etmektedir. Farklı renkler de çıkıyorsa eğer idrarınız tıbbi yardım almanız da fayda var gibi görünüyor.

İdrar da renk değişikliği gözlemliyorsanız eğer bunun altında yatan bir çok sebep vardır. Bunlar mutlaka tek tek incelenmeli. Sorunun kaynağına doğru inilmelidir.

Bunun için erken teşhis her şeyden önemlidir. Hiç vakit kaybetmeden size en yakın sağlık kuruluşuna gidip bu konuyla ilgili olarak destek yardım alabilirsiniz.

Böbreklerimiz idrar üretiminde yardımcı bir organdır. Böbreğimiz her daim kanı filtre etmekle görevlidir. Normal bir idrar rengi soluk sarı rengini almaktadır.

Turuncu idrar rengi ise, Bazı özel durumlar da görülen susuzluk ihtiyacı aşırı konsantre edilmiş olup turuncu bir renk gibi gözükebilir. Ancak bu durum bazı ilaçların verdiği yan yetkiler de olabilmektedir.

yeşil renkli idrar ise, Eğer idrar yolunuz da bir enfeksiyon olduğunu düşünüyorsanız Pseudomonas adı verilen bu bakteri tipinden kaynaklı olarak da idrar yolun da yeşil idrar gözükebilmektedir.
Farklı İdrar Renkleri Ne Anlama Gelmektedir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>