Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

Sivilcelerden Bir Gecede Nasıl Kurtulabilirim?

4 Eylül 2017
reklamlar

Bu sivilceler özellikle gençler de oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ancak üzülmeyin arkadaşlar sizler için bir kaç formül sunacağım. Bir gecede sivilce geçiren biri için hemen kısa yoldan nasıl kurtulabilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağım.

Sivilcelerden Bir Gecede Kurtulmak

Ufak ya da büyük sivilceler bazen gerçekten çok can sıkabiliyor. Bunu hepimiz ergenlik de dahi olsa çok yaşadık. Şimdi bu durum yetişkinlerde de oldukça fazla miktar da görülmektedir. Şimdi sivilceleri tamamen yok etmek ya da büyük sivilceleri ufak hale getirmek için yöntemlerden sizlere bahsedeceğim.

İlk yöntem, Sivilcelerin olduğu yüzeye şap sürmektir. Neden diye soracak olursanız şap, potasyum ve alüminyum sülfattan oluşan bir üründür. Şap’ın damar büzücü ve kanama durdurucu özelliği de mevcuttur. Bu yüzden cildinize uygulamanız da fayda var. Yüzünüzü sürekli olarak Şap’a maruz bırakmayın yani bir krem miş gibi kullanmayın öyle sivilcelerin üzerine ufak tefek dokunuşlarla kapatmak amacıyla kullanılmalıdır. Ertesi gün sivilcelerden tamamen kurtulduğunuzu siz de göreceksiniz.

İkinci bir yöntem ise, Bebek pişik kremi olan Sudo Kremdir. Genel de vücutta sivilce çıktığı zaman kalın bir tabaka halinde sivilcenin üstüne nokta şeklinde sürüp bir gün boyunca kremin o yüzeyde kalmasını sağlayın. Ertesi güne kadar sivilceniz geçmiş olacaktır.

Üçüncü yöntem ise, Buz tedavisidir. Buz kalıbını temiz pamuklu bir bezin içerisine koyun. Daha sonra sivilcenizin üzerine dokundurunuz. Ama aşırı şekilde bastırmayın. Eğer çok iltihaplı ve şişkin bir sivilce ise patlayabilir. 🙂 Bu da iltihabın yayılmasına sebep olabilir.
Sivilcelerden Bir Gecede Nasıl Kurtulabilirim? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>