Anasayfa » Sağlık-Cinsellik

MS Hapı Nedir? MS Hapı Ne İşe Yarar?

12 Ocak 2012
reklamlar

MS Hapı Nedir? MS Hapı Ne İşe Yarar? – Ms Hapı vücüdumuzda neye iyi geliyor. Ms hapının vücüdumuza olumlu ya da olumsuz katkıları nelerdir? Ms hapı ile ilgili sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Ms hapını nereden ve nasıl bulabilirim? Ülkemize geldi mi yoksa gelecek mi? İşte o konular ile ilgili detaylı geniş bilgileri içermektedir..

Bir hastanın kendi iliğinden alınmış olan hücrelerin enjekte edilmesi hastalığın beyin ve omuriliğe verdiği zararı yavaşlatabiliyor mu? bu sorunun cevabını araştırmacılar aramak da idi. Deneme süreci için, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 150 MS hastası katılacağı açıklandı.

Hastaların kemik iliğinden alınacak olan kök hücreler ile, laboratuvar ortamında geçerek büyütülüp hastanın kanına yeniden enjekte edileceği öğrenildi. Kök hücrelerin beyine iletileceği ve MS’in verdiği zararı tamir edeceği yönde söylentiler var.

Londra Imperial College Üniversitesi’ndeki doktor Paolo Muraro, “Kök hücrenin etkin bir tedavi olabileceğine ilişkin konuşmalar da bulundu.

Araştırmanın fon sağlayanları arasında olan İngiltere MS Derneği bu konuda henüz işe yaradığı kanıtlanmamış kök hücre tedavisinin erişime sunulmasına ilişkin kaygılarını dile getirdi.

Eğer denemeler sonucunda başarılı olunursa, etkin bir tedavinin geliştirilmesi yıllar bile sürebilir. Dünyada üç milyon, İngiltere’de ise 100 bin MS hastası olduğu söyleniyor.

Bu hastalığa yol açan etken ise bağışıklık sisteminin vücuda saldırması ve beyin, sinir hücrelerinde bulunan miyelin isimli maddeye zarar vermesi sonucu yol açıyor.
MS Hapı Nedir? MS Hapı Ne İşe Yarar? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>