Anasayfa » Son Dakika Haberleri

5 Eylül 2011 Tunceli’de 2 Asker Daha Şehit Edildi

5 Eylül 2011
reklamlar

5 Eylül 2011 Tunceli’de 2 Asker Daha Şehit Edildi. Tunceli’de olaylar gittikçe büyümekte. Bugün 22.00 sularında çatışmanın şiddetlendiği Tunceli de ne yazık ki 2 askerimizi daha şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. İşte haberin ayrıntıları..

http://img5.mynet.com/ha6/yurt/t/tunceli-polissehitt.jpg

Sahada futbol oynayan meslektaşlarını koruyan polisler teröristlere anında karşılık verdi. Çıkan çatışmada 1 terörist öldürülürken, diğer teröristler Munzur Vadisi’ne doğru kaçtı.

Halı sahadada yaralanan polisler, ambulans ve çevrede bulunan araçlarla Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bazı yaralılar ameliyata alınırken, kentte polis telsizlerinden kan anonsları yapıldı. Anons üzerine vatandaşlar ve kentte görev yapan polislerin büyük bölümü meslektaşlarına kan vermek için hastaneye koştu.

PKK’lı teröristler halı sahadaki polislere yönelik saldırısına eş zamanlı olarak aynı saatlerde kentin korumasını sağlayan Esentepe Mahallesi’ndeki iki Özel Harekat Polis noktasına uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Noktadaki polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMA

Halı saha ve koruma noktasına yönelik iki ayrı saldırı düzenleyen teröristleri etkisiz hale getirmek için anında operasyon başlatıldı. Munzur Vadisi’ne doğru kaçtıkları belirlenen teröristlerle sıcak temas sağlanınca çatışma çıktı. Çatışma sürerken, silah sesleri kent merkezinden duyuldu. Saldırılar nedeniyle kentte büyük panik yaşanırken, halk evlerine çekildi. Kaçan PKK’lıların bulunduğu alanlar ise Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan havalanan Kobra helikopterleri tarafından yoğun ateş altına alındı.

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, hastaneye giderek yaralı polislerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Vali Taşkesen, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, saldırıda bir komiserin şehit olduğunu kendisini izlemeye elen eşininde öldüğünü söyledi. Vali Taşkesen, şunları söyledi: “Bugün saat 21.40 sıralarında Ovacık yolu üzerinde kapalı halı sahada maç yapan 12 polis ve bunların korumalarını sağlayan 3 polis arkadaşımıza saldırı oldu. 4 veya 5 kişi olduğunu düşündüğümüz teröristler saldırıyı gerçekleştirdi. Bu saldırı neticesinde 1 komiser ve eşi olmak üzere 2 şehidimiz, 3’ü ağır 8 yaralımız var. Bir yaralımız Elazığ’a gönderildi. Saldırıya gerçekleştiren teröristlerden birisi halı saha çevresinde ölü olarak ele geçirildi. Saldırıya karşı hazır haldeyiz. Teröristler, gündüz sivil kıyafetlerle ilimize sızmış olabilirler” dedi.
5 Eylül 2011 Tunceli’de 2 Asker Daha Şehit Edildi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>