Anasayfa » Son Dakika Haberleri

Siirt’te Çatışma 5 Asker Daha Şehit Oldu 24.09.2011

25 Eylül 2011
reklamlar

Siirt’te Çatışma 5 Asker Daha Şehit Oldu 24.09.2011 Hain Pusu sonucu 5 fidan’a daha kıydılar. Siirtte düzenlenen hain saldırının hemen ardından bölgeye güvenlik güçleri sevk edildiler. Teröristlerin bir kaçı kıskaça alınırken diğerleri kaçtı. Siirtte sıkan olaylar ile ilgili detaylı bilgilere yer verilmiştir..

Siirt’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerce saldırı düzenlendi. Karakoldaki askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sürüyor. Teröristlerin takviye birliklerin gelişini önlemek için köy yoluna çok sayıda mayın tuzakladığı belirlendi.Saldırı akşam saatlerinde çeşitli noktalardan uzun namlulu silahlarla başladı. Önce roketatarla ardından uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristlerin ilk ateşinde 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık verip, yoğun ateş altına aldığı bir grup köy içine kaçtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için peşinden giden askerlerle PKK’lılar arasında köy içinde de çatışma yaşandı.

KÖY YOLUNA MAYINLI TUZAK

PKK’lıların jandarma karakoluna saldırdığı Belenoluk Köyü’ne karayoluyla takviye askerlerin gelmesine önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri mayınları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristlerin gelen helikopterlere de ateş ettiği öğrenildi. Bu nedenle helikopterlerin inişte güçlük yaşadığı bildirildi. Kobra helikopterlerin de PKK’lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldığı ve bombaladığı bildirildi. Çatışmada yaralanan 3 askerin ise helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne gönderileceği belirtildi.

Bu arada çatışma nedeniyle Siirt’te tüm resmi ve özel hastanelerdeki doktorlar görev başına çağırıldı. Doktorlar hastanelere gelerek gelecek yaralıları tedavi etmek için hazır bekletiliyor.

Siirt valiliğinden açıklama

Konu ile ilgili Siirt Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimize bağlı Pervari ilçesi Belenoluk köyü jandarma karakol komutanlığına, birden fazla noktadan bölücü terör örgütü mensupları tarafından 24/09/2011 tarihinde saat 18.00 sıralarında düzenlen hain saldırı sonucu 5 personel şehit olmuş 7 asker de yaralanmıştır. Jandarma özel hareket timleri, Belenoluk Jandarma Karakol Komutanlığı’na intikal ettirilmiştir. Bölgede operasyonlara aralıksız devam edilmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diler, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyoruz” denildi.
Siirt’te Çatışma 5 Asker Daha Şehit Oldu 24.09.2011 yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>