Anasayfa » Son Dakika Haberleri

Osmaniye’de 2 Polis Memuru Şehit Edildi 28.10.2011

28 Ekim 2011
reklamlar

Osmaniye’de 2 Polis Memuru Şehit Edildi 28.10.2011 – Osmaniye ilçesinde Trafik Polislerine düzenlenen hain saldırı sonucunda ne yazık ki yine 2 şehit daha verdik. Öncelikle ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Osmaniye de 2 polis silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği öğrendildi. İşte haberin ayrıntıları ve detayları..

http://img5.mynet.com/ha6/p/polis2.jpg

Olay, saat 13.15 sıralarında merkez Fakıuşağı Mahallesi’ndeki üniversite bölgesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurdu önünde meydana geldi. Henüz plakası belirlenemeyen hafif ticari araçla gelen ve 4 kişi olduğu sanılan PKK’lı teröristler, yol kenarına park ettikleri resmi otomobilden inerek yurt binası önünde görev yapan 3 trafik polisine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda polis memurları Mehmet Ali Ünal ve Vahap Alagöz olay yerinde şehit olurken, 1 polis memuru da ağır yaralandı. Saldırganlar, olay yerinden geldikleri araçla hızla uzaklaştı.

Amanos Dağları’nın eteğindeki Zorkun Yaylası’na doğru kaçan PKK’lılar, araçlarını Orman İşletme Müdürlüğü’nün yakınlarında terk ederek yaya olarak ormanın içine girdi. Jandarma ve polisin Özel Hareket timleri de bölgeye sevk edildi. Güvenlik güçleri, Karacalar Mevkii’nde karşılaştıkları teröristlerle çatışmaya girdi. Çatışmada 1 terörist ölü olarak geçirildi, diğerleri ise sık ormanın içine kaçtı.
Osmaniye’de 2 Polis Memuru Şehit Edildi 28.10.2011 yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>