Anasayfa » Son Dakika Haberleri

2012 yılnda öğretmen maaşları ne kadar olacak?

13 Aralık 2011
reklamlar

2012 yılnda öğretmen maaşları ne kadar olacak? 2012 senesinde öğretmenlerin maaşına ne kadar zam yapılacak? Öğretmen maaşları ve zamları aşağıda detaylı ve ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Şimşek geçtiğimiz günler de öğretmenlerin maaşları hakkında genel bir açıklamada bulundu. Şimdi ne olacak? Ne kadar zam yapılacak. Buyrun buradan inceleyip konunun devamına göz atabilirsiniz..

”Öğretmenlerin 2002 yılında aldığı maaş 470 liraydı ve 165 lira da ek ders ücreti alıyorlardı. Bugün yaklaşık bin 600 lira en düşük öğretmen maaşı ve 457 lira da ek ders ücreti alıyorlar. Öğretmenlerimizin maaşı ocak ayından itibaren enflasyon oranında artacak. Dolasıyla sadece biz fiziki mekan yapmıyoruz. Sadece okul yapmıyoruz. Biz orada eğitim veren öğretmenlerimize de önem veriyoruz. Bu nedenle kendilerine bu imkanı sağlıyoruz” dedi.

”Bugün yaptığınız açıklama çerçevesinde, ocak ayındaki artış, öğretmenlere yönelik farklı bir uygulama gibi algılandı. Hükümetin öğretmenlere farklı bir çalışması mı olacak?” şeklindeki soruya Şimşek, şu yanıtı verdi:

”Hayır. Bugün yapmış olduğum açıklama çerçevesinde enflasyon oranında bir artış olacak dedim. Öğretmenlerimizin maaşları, memurlarla yapılacak toplu görüşmeden çıkacak oran ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak artacak. Bugün bu konuda yaptığım açıklama bazı yayın organlarında eksik olarak yer aldı. Dolayısıyla kamuoyunda yanlış bir algılama olmaması için konuya açıklık getirmek istedim.’
2012 yılnda öğretmen maaşları ne kadar olacak? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>