Anasayfa » Son Dakika Haberleri

2012 Yılında Memura 3 Ayrı Zam Yapılacak

30 Aralık 2011
reklamlar

2012 Yılında Memura 3 Ayrı Zam Yapılacak – Hangi kesime ne kadar zam olacağı hakkında bilgiler aşağıda yer alıyor. 2012 senesinde memurlara bir müjdemiz var. 3 ayrı farklı olarak zam olacağı yetkiiler tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu. İşte o haberin devamı..

Ekonomiden sorumlu bakanlar, yaklaşık olarak 2.5 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 2012 yılına yönelik zamlara ilişkin açıklamayı yaptı. Toplu sözleşmeler geciktiği için yeni yılda memur ve memur emeklisi üç ayrı zam alacağı söylendi. Belirtilen açıklamalara göre memur ve memur emeklilerine 15 Ocak 2012 tarihinde yüzde 3 oranında zam ve enflasyon farkı verileceği söylendi. Toplu sözleşmenin yasalaşmasının ardından da yine yılın ilk yarısında memur ve emeklilere ikinci kez zam yapılacak. Kasım ayı itibariyle maaşlara yansıtılacak enflasyon farkı yüzde 2.8 seviyesinde geziyor.

Ancak Aralık ayında enflasyonun düşük çıkması durumunda bu oranın biraz düşeceği belirtiliyor. Toplu sözleşmenin yürürlüğe girmesi ile birlikte yeniden memur zam oranı belirlenecek. Toplu sözleşmede yüzde 5 oranında zam oranı belirlenirse, aradaki yüzde 2’lik fark yine yılın ilk yarısında memur maaşlarına yansıtılacak. Böylece, 2012 yılının ilk yarısında memur maaşlarına üç ayrı zam yapılmış olacak. Ayrıca toplu sözleşmelerle ilgili hükümler 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. Yani, memur ve memur emeklileri, toplu sözleşme ile birlikte ‘geriye dönük aylar’ için fark da almış olacaklar.
2012 Yılında Memura 3 Ayrı Zam Yapılacak yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>