Anasayfa » Son Dakika Haberleri

19 Mayıs Kutlamaları Neden İptal Edildi – 19 Mayıs Kutlamaları Olmayacak Mı?

13 Ocak 2012
reklamlar

19 Mayıs Kutlamaları Neden İptal Edildi – 19 Mayıs Kutlamaları Olmayacak Mı? – 19 Mayıs 1919 Atamızın Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı yıl – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları hakkında bilgileri içermektedir..

Bu büyük gün artık bundan böyle kutlanmayacak mı yoksa sadece okullarda mı kutlanacak bu durum hakkında gerekli bilgileri sizlere açıklıyoruz. Buyrun detaylara buradan göz atınız..

KUTLAMA BUNDAN BÖYLE ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDE OKULLARDA KUTLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamalara göre; 81 ile gönderilmiş olan yazıda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelikte gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesine, kutlamaların ancak okullarda yapılmasını istediği öğrenildi.

Müsteşar Emin Zararsız’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer adına İl Milli Eğitim müdürlüklerine dün göndermiş olduğu yazıda, 1 Ekim 1981 tarihli ‘Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak olan Törenler Yönetmeliği’ hükümlerinde, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Başkent Ankara ve diğer illerde nasıl kutlanacağı, gösterilerin nasıl yapılacağının konusunda bir takım bilgiler gönderildiği ifade edildi. Kutlamaların kanun ve yönetmelikte yer almayan bazı içeriklerle gerçekleştirildiğinin görüldüğü ifade edilen bu yazıda, yine kanun ve yönetmelikte, kutlamaların öğrencilerin katılımıyla yapılacağına dair bir hükmün bulunmadığı yetkililer tarafından açıklandı.
19 Mayıs Kutlamaları Neden İptal Edildi – 19 Mayıs Kutlamaları Olmayacak Mı? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>