Anasayfa » Son Dakika Haberleri

Sizde Dava Açıp Emekli Farkı Alabilirsiniz

27 Ocak 2012
reklamlar

Sizde Dava Açıp Emekli Farkı Alabilirsiniz – Dava açıp emekli aylığının farkını almak ile ilgili yazılar ve bilgileri içermektedir. Emekli aylığı farkı nasıl alınır işte detaylar..

Milyonlarca emekliye zam farklarını alma imkanı müjedini açıklıyoruz. Vergi uzmanı Ali Tezel’in vermiş olduğu bilgilere göre, SSK ve Bağ-Kur’a bağlı yaklaşık 8 milyon emekliye 2003 ve 2006’da verilmesi gerekli yüzde 3.25’lik ile yüzde 2.25’lik zam verilmedi diye dava açanlar kazanmaya başladığı bildirildi. Ancak emeklilerin bu tutarları alabilmesi için ayrı ayrı dava açılması gerekmektedir. Taban aylık üzerinden hesaplansa dahi emeklilere eksik ödemenin faturası 16 milyar liranın üzerine çıkmaktadır.

Bugün maaşı 720 TL olan emeklinin gerçek maaşı normalde 750 TL olmalı idi.

2002 yılında emekli olan Mehmet Amca SGK’dan 257 TL aylık alıyordu. 2003 yılı Mart’ında zamla birlikte maaşı 332 TL’ye çıktı. Ancak o dönemde memur aylıklarına yapılan artış oranından kaynaklanan yüzde 3.25’lik zam aylıklara yansıtılmamıştı. Eğer yansıtılsa idi Mehmet Amca 332 TL değil, 340.4 TL aylık almış olacaktı.

2005 yılında zammın eklenmesi ile birlikte 449 TL’lik aylığın 495 TL olması gerekiyordu. Yani emekli Mehmet Amca, 2005’ten sonra alması gerekenden daha az aylık almaya başladı.
Sizde Dava Açıp Emekli Farkı Alabilirsiniz yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>