Anasayfa » Son Dakika Haberleri

2012 Yılında Kaç Polis Alınacak – 2012 Polis Alımları Haberi

18 Şubat 2012
reklamlar

2012 Yılında Kaç Polis Alınacak – 2012 Polis Alımları Haberi – Yeni polis atamaları yapılacak mı açıklanmış olan bilgilerden sizler için derledik aşağıda son dakika haberini yayımlıyoruz. Konumuzun hemen devamına göz atabilirsiniz..

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre, gelecek yıl için tam 12 bin 400 yeni polis alınacağı bildirildi. AK Parti iktidarı döneminde alınan polis sayısı, 90 bini aşmış olacağı söyleniyor. Bu da bence çok çok iyi bir rakam.

Avrupa Birliği (AB) kriterlerine göre ‘her 250 kişiye 1 polis’ standardını yakalamak için yeni polis alımına hız verecek olan Emniyet Genel Müdürlüğü, gelecek yıl da 12 bin 400 yeni polisi daha kadrosuna katacağını söyledi.

Yapılan diğer bir açıklamaya göre 7 bin 400′ü, iki yıllık eğitim veren polis meslek yüksekokullarına; 5 bini ise dört yıllık fakülte mezunlarına altı aylık eğitim veren polis meslek eğitim merkezlerine rahatlıkla girebilecekler.

Herkese şimdiden başarılar dileriz. Ülkemiz sizlere emanet..
2012 Yılında Kaç Polis Alınacak – 2012 Polis Alımları Haberi yazısına ait etiketler :


1 Yorum »

  • yavuz diyor ki:

    ben iki yıllık meslek yuksek okulu mezunuyum polis olmak büyük hayalim meslek lisesi okuduğum için lise yıllarımda olamadım şimdi sistem değiştiği için hak kazandım MYO. mezunlarına öncelik tanınırmı sizce teşekkürler …

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>