Anasayfa » Son Dakika Haberleri

Türk Liramızın Yeni Simgesi Belli Oldu İşte O Resim

1 Mart 2012
reklamlar

Türk Liramızın Yeni Simgesi Belli Oldu İşte O Resim – Uzun süredir bekleyiş bugün itibari ile resmi açıklma sonucunda sona ermiş durumda. İşte bundan sonra Türk Liramızda hangi simgeyi kullanacağız aşağıdan hemen göz atabilirsiniz.

Merkez Bankası tarafınca yapılan genel bir açıklamaya göre ”TL Simge Yarışması”nın sonuçları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın katıldığı toplantıda bugün açıklandığı kaydedildi.

Toplantı sırasından yapılan açıklamada Başçı şunları söyledi, “TL simge yarışması fikri 2011-2015 planında TL’nin tanıtılması amacıyla yer aldı. Yarışma takvimi içinde 8362 adet başvuru da bulunuldu. Finale 7 tasarım kaldı. 7 simge arasından bu birinci seçildi. Simge TL’nin güvenli liman haline geldiğini gösteriyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Gerçekten yeni simge çok hoş olmuş. Umarız herkes için daha hayırlı olur. Bir kez daha hayırlı olsun dileklerimizi gönderiyoruz..
Türk Liramızın Yeni Simgesi Belli Oldu İşte O Resim yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>