Anasayfa » Son Dakika Haberleri

6 Eylül 2012 Afyonkarahisar Cephanelikte Patlama 25 Asker Şehit Oldu

6 Eylül 2012
reklamlar

6 Eylül 2012 Afyonkarahisar Cephanelikte Patlama 25 Asker Şehit Oldu. Bilinçli yapılan birşey mi yoksa hata sonucu mu meydana geldi. Şimdilik bunlar merak konusu.

Ancak yetkililer bu konuyla ilgili olarak araştırmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri sizlere aşağıda hemen aktarıyoruz..

TSK AÇIKLAMA YAPTI

Türk Silahlı Kuvvetleri, “Afyonkarahisar’ daki askeri mühimmat deposundaki patlamada; 25 askerimiz şehit olmuş, 4 askeri personel hafif yaralanmıştır” şeklinde açıklama da bulundu.

Türkiye’yi sarsan patlama Afyonkarahisar’da dün saat 21.15 sıralarında meydana geldi. Ataköy’deki 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’ndaki mühimmat deposunda erler, erbaşlar, astsubaylar ve subaylar 4-5 gündür mühimmat tasnifi yapıyordu. Ancak bu tasnif sırasında bir el bombasının patlamasının ardından patlamalar meydana geldi.

Kent merkezine yakın kışladaki patlama, çevrede deprem korkusu yarattı. Afyonlular kendilerini dışarıya attı. Çok sayıda evin camları kırıldı. Kışlaya yakın evlerin tamamı boşaltıldı. Kentte elektrik kesintisi oldu. Ama bilançonun ağırlığı gün ışıyınca ortaya çıktı.

Patlamada depoda bulunan 25 asker şehit oldu. Yaralanan askerler Hasan Boncuk, Fethi Tuna, Soner Güleçyüz, Fatih Yüksel, Mustafa Durmaz ve Ramazan Yılmaz ile vatandaşlar Emrah Ulufer, Kevser Dalkılıç ve Sevilay Türk, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
6 Eylül 2012 Afyonkarahisar Cephanelikte Patlama 25 Asker Şehit Oldu yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>