Anasayfa » Sosyal Ağlar

Twitter’da Anket Nasıl Hazırlanır?

29 Haziran 2017
reklamlar

İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da yüz kırk karakterlik iletiler yazıp fotoğraflar ve videolar paylaşılabileceği gibi onlarca anket de hazırlanabilir. Böylece herhangi bir konuda kamuoyu yoklaması yapmak çok basit bir iş haline gelecek. İster işiniz için hayati kararları almadan önce takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın fikirlerini görmek için, isterse sosyal medyayı eğlenceli bir şekilde deneyimlemek için Twitter’ın “Anket” özelliği kullanılabilir.

Yeni Yayın Yapmak

Pek çok konu hakkında araştırma yapmak için olmazsa olmaz kabul edilen anketler mikro paylaşım sitesi Twitter’da hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilir ve takipçilerin kullanımına sunulabilir. Bunu yapmak için öncelikle internet tarayıcımızdan Twitter’ı açıyoruz. Ekranın sağ üst kısmında bulunan ve bir tüy kalem ikonuyla gösterilen “Tweetle” butonuna basıyoruz. Bu buton aynı zamanda 140 karakterlik mesajlar yazmamızı sağlayan, fotoğraf veya video paylaşabildiğimiz yeni içerik oluşturma penceresini açar. Burada faremizin ucunu, üstüne getirdiğimizde “Anket Ekle” açıklamasının belirdiği simgeye basarak anket hazırlamaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Anket Hazırlamak

“Anket Ekle” ikonuna tıkladıktan sonra iki seçenek yazabileceğimiz bir anket arayüzü açılır. İsteğe bağlı olarak seçenek sayısını dörde kadar çıkarmak mümkündür. Anket seçeneklerinin hemen üstünde “Soru sor…” notunun gösterildiği anket sorusunun yazılacağı bölüm bulunur. Bu sorunun da Twitter’ın normal iletilerinde olduğu gibi 140 karakterle sınırlandırıldığına dikkat edilmelidir. Hazırlanan anket sorusu, Twitter’ın sunduğu onlarca emoji ile zenginleştirilebilir.

Anketin Süresi

Emojilerle zenginleştirilebilen ve dört seçenekli bir anket oluşturulabilen Twitter anketleri yedi güne kadar açık kalarak takipçilerimizin diledikleri zaman oy vermelerini mümkün kılar. Gün, saat ve dakika cinsinden daha ayrıntılı bir süre de belirlenebilir. Ayrıca Twitter’dahazırlanan bir anketin en az beş dakika boyunca yayında kalacağı unutulmamalıdır.
Twitter’da Anket Nasıl Hazırlanır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>