Anasayfa » Spor & Fitness

Fenerbahçeli oyuncu kulübü terk etti!

19 Ocak 2011
reklamlar

Fenerbahçeli oyuncu kulübü terk ettiği öğrenildi. İle ilgili çıkan haberleri bu sayfa da bulabilirsiniz.. Fenerbahçeli oyuncu kulübü terk etti!

http://img5.mynet.com/spr4/penny-taylor1-31420_501.jpg

Fenerbahçe Kulubü, Bayan Basketbol Takımının Avustralyalı oyuncusu Penny Taylor’ın hiçbir gerekçe göstermeden antrenmana katılmayarak ABD’ye gittiğini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinde yapılan açıklamada, Diana Taurasi’de yasaklı madde tespit edilmesi üzerine, Taylor’ın sonuçların doğruluğuna inanmadığı, Taurasi’nin Fenerbahçe’ye gelmesine katkıda bulunduğunu ve oyuncuda yasaklı maddeye rastlanması nedeniyle kendisini sorumlu tuttuğunu söylediği kaydedildi.

Açıklamada, Beşiktaş Cola Turka ile Caferağa Spor Salonu’nda yapılan lig karşılaşmasında doping kurasının kendisine çıkması üzerine teste girmeyi reddeden Penny Taylor’ın, doping testine girmemenin cezasının olduğunun kendisine defalarca hatırlatılması, yöneticilerin ve idarecilerin devreye girmesi sonucunda, testlerinin Köln’deki laboratuvarda yapılmasını istediği vurgulanarak, şu bilgiler verildi:

“Bu durum Türkiye Basketbol Federasyonu ile paylaşılmış, oyuncunun kendi isteğiyle alınan numuneler, Köln’deki laboratuvara gönderilmiştir. WNBA’de Phoenix Mercury forması altında uzun yıllar takım arkadaşı olan Diana Taurasi’nin haksızlığa uğradığı inancını taşıyan, kendisinin de bu tür bir haksızlıkla karşılaşacağını düşünen Taylor, basketbol kariyerine Türkiye’de devam etmeme kararı alarak deplasmandaki BOTAŞ maçı kafilesine katılmak istememiştir.

Yöneticilerimizin ve idarecilerimizin yoğun ikna çalışmaları sonucunda BOTAŞ kafilesine maç günü dahil olan Avustralyalı oyuncu, 13 Ocak 2011 Perşembe günü Lotos Gdynia maçında forma giymiş, buna karşın 17 Ocak 2011 Pazartesi günkü antrenmana hiçbir gerekçe göstermeksizin katılmayarak Amerika’ya gitmiştir.”
Fenerbahçeli oyuncu kulübü terk etti! yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>